کد خبر : 2051244 | 06 تیر 1403 ساعت 21:41 | 8.4K بازدید | 5 دیدگاه

بعد از ۱۶ سال درخشش در جهان؛

ستاره آمریکایی مهم‌ترین غایب فوتبال در پاریس!

یکی از بزرگ‌ترین ستارگان تاریخ فوتبال زنان از تیم ملی آمریکا کنار گذاشته شد و در المپیک پاریس حضور نخواهد داشت.

ستاره آمریکایی مهم‌ترین غایب فوتبال در پاریس!

به گزارش “ورزش سه”، در فاصله حدود یک ماه تا المپیک پاریس، تیم‌های فوتبال حاضر در این دوره از رقابت‌های المپیک برای این تورنمنت آماده می‌شوند. تیم ملی زنان آمریکا که در المپیک توکیو جایگاه سوم را کسب کرده بود و هم اکنون با کسب چهار عنوان قهرمانی جهان، پُرافتخارترین تیم فوتبال زنان در جهان است؛ ازجمله تیم‌هایی است که برای حضور پُرقدرت در المپیک پاریس آماده می‌شود.

تیم ملی زنان آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۳ عملکرد خوبی نداشت و در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل سوئد متحمل شکست شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت؛ این تیم حالا بعد از نزدیک یک سال آماده تورنمنت مهم پاریس می‌شود. به همین دلیل ولاتکو آندونوفسکی، سرمربی این تیم امروز اسامی بازیکن دعوت شده به این تیم را اعلام کرد و در این میان نام الکس مورگان، مهاجم افسانه‌ای این تیم دیده نشد.

اما این ستاره ۳۴ ساله که با تیم ملی زنان آمریکا سابقه قهرمانی در جام جهانی و المپیک را دارد و از سال ۲۰۰۸ در تمامی اردوهای رسمی تیم ملی آمریکا حضور داشته، واکنش تندی به این موضوع نداشت. این در شرایطی است که بعد از ۱۸ سال، این نخستین بار است که الکس مورگان به تیم ملی زنان آمریکا دعوت نمی‌شود!

الکس مورگان در همین خصوص با انتشار یک پست اینستاگرامی نوشت: الکس مورگان برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس به تیم ملی آمریکا دعوت نشد.
امروز ناامید هستم که فرصت نخواهم داشت که کشورمان را در صحنه المپیک همراهی نمایم. این تیم همیشه در قلب من خواهد بود و هر وقت که لباس ملی را می‌پوشم، احساس افتخار می‌کنم.
من به شدت منتظرم تا این تیم را حمایت کنم و همراه با بقیه کشورمان آن را تشویق کنم.

دیدگاه‌ها