کد خبر : 2052798 | 15 تیر 1403 ساعت 10:48 | 41.1K بازدید | 41 دیدگاه

مارتینز آماده نبود به خانه برگردد

آرژانتین مجسمه دیبو را می‌سازد!

با مهار دو پنالتی، دیبو مارتینز بازهم تبدیل به ستاره بی‌چون و چرای آرژانتین شد.

آرژانتین مجسمه دیبو را می‌سازد!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آرژانتین صبح امروز به وقت ایران در چارچوب مسابقات مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکای ۲۰۲۴ روبروی تیم ملی اکوادور به میدان رفت و موفق شد با پیروزی برابر این تیم در ضربات پنالتی حضورش را در جمع چهار تیم برتر این تورنمنت قطعی کند.

امیلیانو مارتینز در این بازی بار دیگر در نقش یک قهرمان ظاهر شد و توانست تیم ملی کشورش را در لحظاتی دشوار نجات دهد و زمینه‌ساز صعود آنها به مرحله نیمه نهایی شود. او در طول ۱۵ دقیقه توانست دو مهار مهم و تماشایی داشته باشد که هواداران آرژانتینی را هم هیجان‌زده کرد.

2050567
سیو فوق‌العاده در جریان بازی که یادآور نجات دروازه آرژانتین در فینال جام جهانی بود.

این بازی مانند دیدار برابر تیم ملی کانادا در مرحله گروهی شروع سختی داشت و تیم حریف اولین فرصتش را تنها پس از شش دقیقه به دست آورد و این روند در دقایق پیش رو هم ادامه داشت و این مارتینز بود که در دقیقه ۱۴ یک فرصت خوب دیگر را با هوشمندی از حریف گرفت و اجازه باز شدن دروازه‌اش را نداد.

اما درخشش اصلی او در ضربات پنالتی بود که این ستاره آرژانتینی بار دیگر ثابت کرد که یکی از ارکان اصلی موفقیت‌های این تیم است. او که مشخص بود اعتماد به نفس بالایی دارد مصمم بود که از مهارتش مقابل بازیکنان تیم ملی اکوادور استفاده کند.

2050568
مهار اولین پنالتی اکوادور با شیرجه‌ای به سمت چپ.

حتی این واقعیت که لیونل مسی نتوانست اولین ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند و آن را خراب کرد هم تاثیری در روحیه این بازیکن نگذاشت و او توانست اولین پنالتی حریف را که توسط آنخل منا زده شد مهار کند. ولی این پایان کار نبود و او پنالتی دوم را هم از آلان میندا گرفت تا با حرکات موزون خاص خودش هواداران حاضر در ورزشگاه هوستون را به وجد بیاورد.

2050565
پایان مسابقه با این شیرجه دیدنی و سپس نمایش رقص معروف. کاری که دیبو در آن استاد است.

عملکرد درخشان او در ضربات پنالتی باعث شده است که مارتینز به ستاره‌ای بی‌چون و چرای برای تیمش تبدیل شود چون تا به حال هشت پنالتی از ۱۸ پنالتی که به سمت دروازه‌اش زده شده را مهار کرده است که آماری فوق‌العاده برای او به حساب می‌آید و کمک بسیاری به او کرده است.

درخشش دیبو در این بازی و عملکرد خوبی که داشت با تصاویر در آغوش کشیدن مسی در پایان این دیدار همراه شد که بازخورد بسیاری در رسانه‌ها داشت و بسیاری معتقد بودند که او بار دیگر ناجی این اسطوره فوتبال آرژانتین شد و او را یک گام دیگر به کسب جام قهرمانی نزدیک کرد.

2050566

دیدگاه‌ها