کد خبر : 2053036 | 16 تیر 1403 ساعت 15:33 | 2.6K بازدید | 5 دیدگاه

پرونده ایرانی‌ها باز است

نیمکت تیم ملی بسکتبال گزینه خارجی ندارد

به گفته رییس فدراسیون بسکتبال،گزینه‌های جدید خارجی برای هدایت تیم ملی هنوز انتخاب نشده‌اند، ضمن اینکه باوجود پاسخ منفی مربیان ایرانی هنوز پرونده انتخاب گزینه داخلی برای این تیم بسته نشده است.

نیمکت تیم ملی بسکتبال گزینه خارجی ندارد

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی بسکتبال از آنجایی به یک چالش برای فدراسیون تبدیل شد که از میان دو گزینه خارجی تعیین شده، یکی از آنها که اهل ایتالیا بود از پذیرش پیشنهاد فدراسیون کرد، مهران شاهین‌طبع و مهران حاتمی هم دو مربی ایرانی بودند که به این پیشنهاد دادند.

بدین ترتیب تنها یک گزینه اسلوونیانی برای هدایت تیم ملی باقی ماند که برای همکاری با فدراسیون بسکتبال ایران پاسخ منفی نداده، اما موافقت قطعی خود را هم اعلام نکرده است. از همین رو در برنامه فدراسیون قرار گرفت.

البته به گفته جواد داوری رییس فدراسیون بسکتبال، هنوز این دو گزینه مشخص نشده‌اند، ضمن اینکه پرونده انتخاب گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی هم به طور کامل بسته نشده و احتمال دارد گزینه‌های جدید دیگری از جمع داخلی‌ها، کاندیدای هدایت تیم ملی شوند.

جواد داوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تاکید بر این موضوع گفت: بررسی وضعیت مربیان خارجی و انتخاب گزینه‌های موردنظر به این راحتی نیست. این موضوع با توجه به خیلی از شرایط، پیچیدگی‌های خود را دارد. به همین دلیل هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم، به خصوص اینکه در این مرحله رویکردی تقریبا متفاوتی برای نهایی کردن گزینه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: فدراسیون بسکتبال طبق روال گزینه‌های موردنظر خود را به کمیته فنی معرفی خواهد کرد تا با بررسی و آنالیز اعضای این کمیته، تصمیم‌گیری قطعی صورت بگیرد اما این بار در بررسی گزینه‌ها، بعد از اینکه نسبت به پاسخ مربی موردنظر و اینکه برای همکاری با بسکتبال ایران مشکلی ندارد و متمایل به انجام آن است، اقدام به معرفی او و رسمی کردن مذاکرات خواهیم کرد.

رییس فدراسیون بسکتبال در واکنش به اینکه «مشخص نیست گزینه‌های جدید خارجی از چه کشورهایی هستند؟»، پاسخ منفی داد و گفت: هنوز به جمع بندی مشخص و قابل استنادی نرسیده‌ایم. در واقع برای انتخاب سرمربی تیم ملی، هم عجله داریم و هم نداریم. می‌خواهیم زودتر تکلیف هدایت تیم ملی مشخص شود اما در عین حال ترجیح می‌دهیم با توجه به در پیش نبودن رویدادی خاص، بدون عجله اقدام به تصمیم گیری کنیم تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشیم.

داوری در پاسخ به این پرسش که «باتوجه به پاسخ منفی دو مربی ایرانی احتمال اینکه مجدد به سراغ مربیان داخلی بروید، وجود دارد؟»، گفت: هر احتمالی وجود دارد. مربیان داخلی که ابتدا کاندیدای هدایت تیم ملی شدند، چهار نفر بودند که در ارزیابی تکمیلی به دو نفر رسیدند. بنا به مسائل شخصی امکان همکاری با این دو نفر مهیا نشد اما این به منزله بسته شدن کامل پرونده مربیان داخلی نیست. برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی هر احتمالی وجود دارد. در کمیته فنی و در حضور اعضای این کمیته بحث و بررسی‌های لازم را خواهیم داشت.

رییس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: تا به امروز هم به صورت تلفنی یا حضوری با اعضای کمیته فنی در مورد درست‌ترین انتخاب، بررسی‌هایی داشته‌ایم. به زودی هم جلسه رسمی دیگری با آنها خواهیم داشت اما اینکه سرمربی تیم ملی دقیقا چه زمانی تعیین می‌شود، اصلا مشخص نیست.

دیدگاه‌ها