کد خبر : 2053999 | 20 تیر 1403 ساعت 19:30 | 7.5K بازدید | 16 دیدگاه

انتشار ویدیوی جلسه هفتگی کارگروه داوری؛

یک وی آر در کمیته داوران نصب می‌شود!

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال احتمال اعلام رسمی اشتباهات داوری پس از پایان هر مسابقه را رد نکرد.

یک وی آر در کمیته داوران نصب می‌شود!

به گزارش "ورزش‌ سه"، رقابت‌های لیگ برتر در دوره بیست و چهارم در حالی با قهرمانی سرخپوشان تمام شد که بلافاصله پس از سوت پایان مسابقات هفته سی‌ام شاهد اعتراض گسترده استقلالی‌ها به قهرمانی پرسپولیس به دلیل گل این تیم مقابل مس رفسنجان بودیم.

این موضوعی بود که در طول فصل نیز از سوی تیم‌های مختلف حاضر در مسابقات نیز دیده شد و هر کدام از تیم‌های حاضر در مسابقات خودشان را مظلوم‌ترین تیم توصیف می‌کردند که از اشتباهات داوری متضرر شده و به نظر برخی کارشناسان داوری در برنامه‌های مختلف ورزشی استناد می‌شد.

این موضوعی بود که در جلسه خبرنگاران با دانیال مرادی سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیز مطرح شد و او پاسخ جالب توجهی به این سوال داشت که آیا امکان از بین رفتن این نظرات متنوع درباره یک صحنه خاص برای جمع بندی بهتر وجود دارد یا خیر که مرادی در واکنش به این سوال گفت: «در سال‌های اخیر این اتفاق نیفتاده. یعنی جلسه آنالیز هفتگی برای بررسی عملکرد داوران وجود داشته ولی بازخورد این جلسات انعکاس داده نمی‌شد. یکی از مشکلات ما همین موضوع است. خیلی از تیم‌ها می‌گویند با نظر کارشناسان مختلف حاضر در برنامه‌های تلویزیونی اینقدر سود یا ضرر کرده‌ایم. این نظر کارشناسان است و با تمام احترامی که به نظر آنها داریم ملاک نیست.» 

او ادامه داد: «آن چیزی که ملاک ما است، نظر متخصصان داوری حاضر در کارگروه کمیته داوران است. در کارگروه هفتگی سال گذشته خود بنده بودم، آقای ابوالفضلی کمک داور جام جهانی بود و علی آقای خسروی. این مسابقات رصد می‌شد و اشتباهات به داوران گوشزد می‌شد.»

مرادی در ادامه گفت: «ما حالا هماهنگی‌ای با آقای علوی (مدیر روابط عمومی فدراسیون) انجام می‌دهیم. چقدر خوب از نکات مهم ویدئو بدهیم. من این پیشنهاد را یک پیشنهاد خوب و مثبت می‌بینم.»

دیدگاه‌ها