کد خبر : 2054048 | 21 تیر 1403 ساعت 04:59 | 27.1K بازدید | 25 دیدگاه

رکورد بی‌سابقه اسپانیا در جام ملت‌های اروپا

هیچ تیمی تا به حال قبل از اسپانیا با هدایت لوئیس دلافوئنته، شش پیروزی در جام ملت‌های اروپا کسب نکرده بود.

رکورد بی‌سابقه اسپانیا در جام ملت‌های اروپا

به گزارش "ورزش سه"، اگرچه قبل از شروع یورو 2024 شک و تردیدهایی درمورد تیم ملی اسپانیا وجود داشت، اما عملکردی که شاگردان لوئیس دلافوئنته ثبت کرده‌اند را قبل از این حتی اسپانیای فراموش نشدنی سال 2012 با داوید ویا، ژاوی، آندرس اینیستا و ایکر کاسیاس هم به دست نیاورده بود.

به نظر غیرممکن بود که تیمی بتواند با این آمار رقابت کند چه به برسد که از آن عبور کرده و در آستانه ثبت رکورد جدیدی باشد.

با این حال تیم لوئیس دلافوئنته موفق شده یک گام دیگر در تاریخ فوتبال اسپانیا بردارد و اگرچه باید دید که آیا آن‌ها در روز یکشنبه قهرمان خواهند شد یا خیر، اما در حال حاضر رکوردی را شکستند که قبلاً کسی موفق به ثبت آن نوشته بود.

2052650

اسپانیا به اولین تیم ملی‌ای تبدیل شده که 6 پیروزی در مسابقات جام ملت‌های اروپا به دست آورده و تمامی این بردها را هم به صورت متوالی کسب کرده است.

عملکرد لاروخا در تورنمنت آلمان چشمگیر است. از زمانی که آن‌ها با شکست دادن کرواسی (3-0) تورنمنت را شروع کردند، ایتالیا (1-0)، آلبانی (0-1)، گرجستان (4-1)، آلمان (2-1) و فرانسه (1-2) را شکست داده‌اند.

اینکه فابین روئیز، نیکو ویلیامز، فران تورس، رودری، دنی اولمو و لامین یامال طی این شش بازی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده‌اند نشان می‌دهد که آن‌ها به عنوان یک تیم این آمار را به دست آورده‌اند. اکنون تنها یک قدم دیگر برای رسیدن به هفتمین برد و عنوان قهرمانی باقی مانده است.

دیدگاه‌ها