حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1603476/9 زمان: 00:30   1398/01/20 بازدید: 53,655

فوتبال منطقی برای پیروزی در بزرگترین بازی گروه

شفر چطور به یک اتهام بزرگ پایان داد؟

سرمربی استقلال با انتخاب یک تاکتیک درست موفق شد به اتهام بزرگی که در موردش وجود داشت پایان بدهد.

به گزارش ورزش سه، شفر در این فصل همواره با یک اتهام بزرگ روبرو بوده است، جایی که در مورد او گفته می شود این مربی مرد بازی های بزرگ نیست چراکه او در بازی برابر تیم های بالای جدولی فوتبال ایران در دو بازی یک امتیاز از پرسپولیس گرفته است، در دو بازی برابر تراکتورسازی به 3 امتیاز رسیده است، در یک بازی برابر سپاهان شکست خورده است و در یک بازی برابر پدیده هم به تساوی رضایت داده است و به جز این آبی ها در بازی اول لیگ قهرمانان آسیا هم با نتیجه سنگین 3 بر صفر از الدحیل شکست خورده بودند.


اما امشب شبی بود که برای شفر هم انگیزه شخصی داشت هم تیمی، تیمی برای اینکه آبی ها باید الهلال را شکست می دادند تا شانس صعود از گروه خود را زنده نگه دارند و شخصی به این خاطر که او باید نشان می داد مرد بازی های بزرگ هست و می تواند برابر تیم های قدرتمند هم خوب نتیجه بگیرد.


اما پیروزی بزرگ استقلال چطور رقم خورد؟ شفر در بازی با الدحیل یک اشتباه استراتژیک بزرگ کرد و آن هم این بود که در نیمه دوم و در شرایطی که بازی با نتیجه بدون گل مساوی در جریان بود تیمش را تهاجمی وارد زمین کرد و همین مساله باعث شد این تیم 3 گل دریافت کند.

 


اما در بازی با الهلال آبی ها با یک استراتژی درست وارد زمین شدند، دو هافبک دفاعی متمرکز با نام های امید نورافکن و علی کریمی جلوی 4 دفاع استقلال قرار گرفتند و به جز این 3 هافبک تهاجمی استقلال هم حضور پررنگی در کارهای دفاعی داشتند تا آبی ها روی دو ضربه آزاد بتوانند کار الهلال را در همان نیمه اول تمام کنند و به یک پیروزی بزرگ برسند.


اما مهمتر از کارهای تهاجمی استقلال، دفاع بی نقص آبی ها در طول بازی بود جایی که الهلالی ها به جز یک شوت که با عکس العمل حسینی همراه شد، نتوانستند موقعیت زیادی روی دروازه آبی ها خلق کنند و تک گل این تیم هم روی دفع اشتباه توپ زکی پور به ثمر رسید، بازیکنی که اتفاقا در طول بازی نمایش خوبی هم داشت.


شفر امروز موفق شد خودش و تیمش را از فشار خارج کند و به نظر در این راه انتخاب یک استراتژی درست مهمترین نقش را برای پیروزی در بازی بزرگ گروه داشت. استقلال حالا با این پیروزی بزرگ هم به لیگ قهرمانان برگشت و هم آبی پوشان برای ادامه لیگ برتر روحیه گرفتند و به نظر در این راه آبی ها بیشتر از هرچیزی باید ممنون شفر باشند، مربی که با این پیروزی اتهام نبردن تیم های بزرگ را از کارنامه خود پاک کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.