کد خبر : 1619655 | 03 تیر 1398 ساعت 11:20 | 2.9K بازدید | 0 دیدگاه

مهدی بیات: من فرزند فوتبال بلژیکم

وبسایت بلژیکی voetbalprimeur با مهدی بیات، رئیس جدید و ایرانی‌الاصل فدراسیون فوتبال بلژیک گفتگو کرده و از او درباره شایعات نداشتن تابعیت بلژیک پرسیده است.

مهدی بیات: من فرزند فوتبال بلژیکم

به گزارش "ورزش سه"، وبسایت بلژیکی voetbalprimeur در گزارشی درباره انتخاب مهدی بیات به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال این کشور می‌گوید بیات که روز شنبه به عنوان دوازدهمین رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک انتخاب شده سابقه فعالیت در باشگاه شارلوای این کشور را دارد. اما این وبسایت بلژیکی به این اشاره می‌کند که بیات در کمال تعجب، رسماً بلژیکی نیست و بر اساس اوراق رسمی، تابعیت این کشور را ندارد.

 

 

وبسایت بلژیکی اشاره می‌کند که بیات ایرانی‌الاصل بوده و پاسپورت فرانسوی دارد. اما تابعیت رسمی بلژیک توسط او اخذ نشده است. در نتیجه این وبسایت بلژیکی از بیات به عنوان اولین رئیس خارجی تاریخ فدراسیون فوتبال بلژیک یاد می‌کند.

 

اما بیات در گفتگو با رسانه‌ها و در پاسخ به این مساله می‌گوید این از نظر او مشکل‌ساز نیست. بیات در صحبتهای خود گفت:" بله، من فرزند فوتبال بلژیک هستم. همان زمان که برای پست ریاست فدراسیون فوتبال نامزد شدم این موضوع را به صراحت به کمیته اجرایی فدراسیون اعلام کردم".

 

بیات در ادامه صحبتهایش گفت:" من هفده سال پیش وارد باشگاه شارلوا شدم و به آن باشگاه پیوستم. من بدون اینکه از میان‌بری استفاده کنم پله به پله پیشرفت کرده‌ام و به اینجا رسیده‌ام. من در لیگ حرفه‌ای بلژیک مسئولیت داشته‌ام و همچنین در تیم ملی این کشور. من در این مدت همیشه توانسته‌ام با همه کسانی که با آنها کار کرده‌ام تعامل داشته باشم و همه من را در عرصه ورزش به  عنوان یک دیپلمات می‌شناسند".

 

 

دیدگاهها