حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1699699/1 زمان: 12:47   1399/05/12 بازدید: 1,090

با کار گلخانه‌ای در شنا و شیرجه به مدال می‌رسیم

علی نژاد: در واترپلو گام‌های بلندی برداشته شد

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: با کار گلخانه ای در شنا و شیرجه می‌توانیم به مدال در سطح اول جهان برسیم.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در مجمع عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: فدراسیون شنا جز فدراسیون‌هایی است که توسط یکی از قهرمانان خوب ورزش و برخاسته از بدنه همین رشته اداره می‌شود و در حوزه مدیریتی توفیقات خیلی خوبی بدست آورده است.

 

وی ادامه داد: به نظرم با کمک همکاران خوبی که جذب کردند موفقیت‌های زیادی داشتند. این کار گروهی خوب موجب اتفاقات بزرگی شده و آن چه در جاکارتا روی داد را نمی‌توانیم فراموش کنیم. به واقع کسب مدال بعد از ۴۴ سال را نمی‌توانیم فراموش کنیم. پس از این موفقیت  بچه‌های واترپلو در دیدار با رهبری خواستار معافیت شدند و یک امتیاز بزرگتری برای کل بدنه ورزش ایران لحاظ شد.

علی‌نژاد افزود: در حوزه شنا و شیرجه هر چند مدال‌هایی در رده‌های سنی و بزرگسالان کسب کردیم، اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم. به نظر می‌آید با یک کار اصولی و بهره‌برداری از ظرفیت همگانی شنا که در سبد فرهنگی خانوارهاست می‌توان به کار گلخانه‌ای و کشف استعدادهای ویژه و اعزام به کمپ‌های مطرح دنیا شنا را به مدال برسانیم. حتماً در این شرایط می‌توانیم شاهد توفیق و جذب منابع بیشتری باشیم. شناگر سنگاپوری که طلای المپیک گرفت نشان داد که باید الگوسازی کرد و اقدامات خوبی انجام داد. با توجه به ارتباطات خوب بین‌المللی رضوانی می‌توان در این جهت گام برداشت. مشخص نیست شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی تا چه زمانی ادامه پیدا کند، اما پس از آن می‌توان با راه‌اندازی مدارس شنا توسط دستگاه‌های مختلف به اهداف مورد نظر نزدیک تر شد.

 

معاون وزیر ورزش گفت: شنا رشته‌ای است که مردم به طور عمومی دوستش دارند. در هر خانواده‌ای این ورزش را می‌شناسند. باید بتوانیم از امکانات و منابع بیرونی بهره برد زیرا ظرفیت وزارت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی همه نیاز‌های این حوزه باشد. اعتقاد ما این است که در استان‌ها از روش‌های قانونی بتوانیم یک استخر را به هیات‌ها واگذار کنیم. بحث حاکمیتی و ترک تشریفات را دنبال کنیم و آن را به عنوان خانه شنای استان معرفی کنیم. من هم در ستاد وزارت از این موضوع حمایت می‌کنم.

علی نژاد ادامه داد: رشته‌های رکوردی مثل شنا شرایط خاصی دارند و در صدم ثانیه مشخص می‌شود چه کسی برنده و بازنده است. در شیرجه هم امتیازها نزدیک است. از یک طرف باید واقع بین باشیم. ما مثلا در وزنه‌برداری می‌رویم و دو مدال می‌گیریم. واقعیت این است که باید سیستم‌گذاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها را بر مبنای رشته‌های مختلف به ویژه رشته‌های پایه مشخص کنیم. راه قهرمانی در رشته‌هایی مثل شنا تنها شیوه گلخانه‌ای است.

 

وی خاطرنشان کرد: در بخش واترپلو کار بزرگی انجام دادیم. بازیکنان و مربی خوبی در این تیم هست که غیرت به خرج دادند و واترپلو توانست خودش را اثبات کند. در چند دوره واترپلو اصلا به المپیک آسیایی اعزام نمی‌شد، اما با پیگیری‌های رضوانی این مهم صورت پذیرفت. برای المپیک ۲۰۲۰ هم اگر شرایط کسب سهمیه باز شد امیدواری وجود دارد که بتوانیم سهمیه المپیک بگیریم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.