کد خبر: 1753305/1 زمان: 11:31   1400/02/14 بازدید: 18,273

مربی سال آسیا در بین انتخاب های فدراسیون فوتبال نبود! 

فدراسیون فوتبال روز گذشته سرمربیان تیم های ملی بانوان در رده های سنی مختلف را اعلام کرد. 

به گزارش "ورزش سه"، برهمین اساس مریم ایراندوست به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان، مریم آزمون به عنوان سرمربی تیم ملی زیر 20 سال و شادی مهینی نیز به عنوان سرمربی تیم ملی زیر 17 سال انتخاب شدند. 

 

نکته ی جالب در بین انتخاب های صورت گرفته عدم توجه به کتایون خسرویار سرمربی سابق تیم ملی جوانان است. شاید به این دلیل که او هم اکنون در آمریکا زندگی می کند و مربی یک تیم باشگاهی در فوتبال بانوان آمریکا را برعهده دارد. کتایون خسرویار در سال های اخیر تلاش گسترده ای در بسط فوتبال بانوان در ایران داشته و به همین دلیل از سوی سایت های معتبر فوتبال بانوان در دنیا به خصوص آمریکا به جوایز متعددی دست پیدا کرده است. 

 

کتایون خسرویار که به همراه تیم ملی جوانان ایران ارایه گر بازی های خوبی در جام ملت ها بود و نتایج خوبی هم به دست آورد در آبان سال 98 از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان یکی از سه نامزد مربی برتر فوتبال آسیا معرفی شد. این اولین بار بود که یک مربی خانم ایرانی نامزد دریافت جایزه بهترین مربی سال آسیا می شد. او به همین بهانه و در سالی که کرونا وجود خارجی نداشت به محل برپایی مراسم بهترین های فوتبال آسیا رفت اما در نهایت جایزه به یکی از رقبا رسید. 

 

 

به دنبال عدم راهیابی تیم ملی جوانان ایران به دور نهایی جام ملت های آسیا که قرار به برگزاری با 8 تیم برتر مسابقات بود و هم چنین شیوع ویروس کرونا که موجب تعطیلی فوتبال بانوان هم شد کتایون خسرویار راهی آمریکا شد تا مربیگری فوتبال را در جایی که به دنیا آمده ادامه دهد اما او همواره یکی از علاقمندان به پشرفت فوتبال بانوان در ایران بود به نظر می رسید اگر از او دعوت به همکاری می شد دوباره به ایران می آمد. 

 

کتایون خسرویار زاده تالسا اکلاهما، آمریکا است. او برای تیم ملی فوتبال  بانوان ایران هم بازی کرده است اما خیلی زود وارد عرصه مربیگری شد و اولین بانوی ایرانی است که موفق به دریافت مدرک مربیگری A شده است. او هم اکنون در Reign Academy مربی تیم های زیر 18 سال و زیر 19 سال است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.