کد خبر: 1762531/58 زمان: 01:03   1400/03/30 بازدید: 137,305

یک رکورد شخصی دیگر به نام رونالدو (عکس)

کاپیتان تیم ملی پرتغال با گلزنی در بازی امشب، یک رکورد شخصی دیگر را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو با گلزنی در بازی امشب تیم ملی کشورش مقابل آلمان به یک رکورد شخصی دیگر دست یافت؛ بهترین گلزن مجموع رقابت های جام ملت های اروپا و جام جهانی، رکوردی بود که او امشب آن را به نام خود ثبت کرد. کاپیتان پرتغال با این گل، تعداد گل های خود در دو تورنمنت بزرگ (جام جهانی و جام ملت های اروپا) را به عدد 19 رساند تا با کنار زدن گرد مولر در کنار میروسلاو کلوزه آلمانی قرار بگیرد.

 

البته رونالدو این شانس را دارد که رکورد فوق را به تنهایی مال خود کند چرا که حداقل یک بازی دیگر در یورو 2020 (بازی چهارشنبه با فرانسه) را پیش رو دارد. او با دبل در بازی اول مقابل مجارستان، با سبقت از میشل پلاتینی عنوان بهترین گلزن تاریخ جام ملت های اروپا را هم مال خود کرده بود؛ رکوردی که امشب آن را ارتقا بخشیده و تعداد گل هایش در تاریخ یورو را به 12 افزایش داد.

 

 

 

مهاجم 36 ساله تیم ملی پرتغال که در بازی قبل مقابل مجارستان موفق به شکست 6 رکورد مختلف شد، با 107 گل ملی، تنها دو گل تا شکستن رکورد علی دایی فاصله دارد و بسیار امیدوار است که این رکورد را هم به نام خود ثبت کند؛ او اولین بازیکنی است که در 5 یوروی مختلف به میدان رفته و مسن ترین گلزن تیم ملی پرتغال در یک تورنمنت بزرگ هم به شمار می رود.

 

تبدیل شدن به تنها بازیکنی که در 5 یوروی متوالی گلزنی می کند، یکی دیگر از رکوردهایی بود که رونالدو در بازی اول مقابل مجارستان به ثبت رساند. او همچنین مسن ترین بازیکن تاریخ جام ملت های اروپا لقب گرفت که موفق به دبل در یک دیدار می شود. رونالدو در بازی پایانی مقابل فرانسه که یک بازی سرنوشت ساز برای هر دو تیم به حساب می آید، شانس این را دارد که حداقل دو رکورد بزرگ دیگر (بهترین گلزن ملی تاریخ و عبور از کلوزه در رکوردی که امشب آن را ثبت کرد) را به نام خود ثبت کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.