کد خبر : 1846662 | 13 مهر 1401 ساعت 15:12 | 67.3K بازدید | 11 دیدگاه

تلاش‌های الاهلی برای صعود

مربی 800 هزاردلاری در لیگ دسته اول

الاهل، یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های عربستان، به دنبال بازگشت به لیگ حرفه‌ای این کشور است.

مربی 800 هزاردلاری در لیگ دسته اول

به گزارش "ورزش سه"، الاهلی یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های کشور عربستان که سابقه چهار بار قهرمانی لیگ حرفه‌ای و سیزده قهرمانی جام پادشاهی را در کارنامه دارد، فصل گذشته با سقوط به دسته پایین‌تر، راهی لیگ دسته اول موسوم به لیگ زرد شد.

این برای نخستین‌بار در تاریخ باشگاه قدیمی و 85 ساله الاهلی بود که به دسته پایین‌تر لیگ عربستان سقوط می‌کند. آنها برای صعود دوباره به لیگ حرفه‌ای، یوسف عنبر را به‌عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کردند؛ اما نکته عجیب اینکه این باشگاه ریشه‌دار، فصل جدید را نیز بد آغاز کرد.

طی پنج دیدار نخست در لیگ دسته اول، الاهلی 2 پیروزی و 2 تساوی دست آورد؛ متحمل یک شکست شد و با هشت امتیاز، در رتبه هفتم ایستاد. همین مسئله باعث شد تا مدیران باشگاه به دنبال جذب یک سرمربی جدید بروند و در همین رابطه، آنها با پیتسو موسیمانه سرمربی موفق و مطرح اهل آفریقای جنوبی به توافق رسیدند.

موسیمانه که با مملودی سانداونز آفریقای جنوبی اسم و رسمی برای خود دست‌وپا کرد، با این تیم توانست از سال 2013 و طی برگزاری هفت فصل از لیگ آفریقای جنوبی، پنج عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. او در سال 2016 جام باشگاه‌ها و در سال 2017 سوپرجام قاره آفریقا را تصاحب کرد.

این افتخارات باعث شد تا باشگاه الاهلی مصر موسیمانه را به خدمت بگیرد. او با الاهلی یک قهرمانی مصر، 2 قهرمانی جام باشگاه‌های آفریقا و 2 سوپرجام این قاره را به دست آورد. ضمن اینکه موسیمانه با الاهلی مصر 2 مرتبه به‌عنوان سومی جام باشگاه‌های جهان دست‌ یافت.

حالا این سرمربی برای یک ماجراجویی جدید، هدایت الاهلی در عربستان را برعهده گرفته و قصد دارد تا این تیم را از دسته اول به لیگ حرفه‌ای بازگرداند. قرارداد موسیمانه یک‌ساله و با دستمزد سالیانه 800 هزار دلار است که البته قابلیت تمدید برای سال دوم را نیز دارد.

دیدگاهها