حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1643473/50 زمان: 10:40   1398/07/23 بازدید: 12,005

عصبانیت شدید انگلیس از شعارهای نژادپرستانه بلغارها

اتحادیه فوتبال انگلیس از یوفا خواست به صورت اضطراری درباره آزار و اذیت نژادپرستانه بازیکنان ملی‌پوش انگلیسی در جریان دیدار با بلغارستان تحقیقاتی انجام دهد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی انگلیس در چارچوب رقابت های مقدماتی یورو 2020 در صوفیه پایتخت بلغارستان به مصاف این تیم رفت و با نتیجه 6-0 به پیروزی رسید. ولی با وجود آنکه بخش‌های بزرگی از ورزشگاه به دلیل رفتارهای نژادپرستانه قبلی تماشاچیان بلغار به روی تماشاچیان بسته شده بود ولی با این حال، بازیکنان انگلیسی در طول بازی با شعارهای شدید نژادپرستانه روبرو شدند.

 

 

به همین علت اتحادیه فوتبال انگلیس از یوفا خواست به صورت اضطراری تحقیقاتی درباره این آزارهای نژادپرستانه در بلغارستان را در دستور کار خود قرار دهد. در حالی که در اواسط بازی انگلیس با نتیجه 2-0 از بلغارستان پیش افتاده بود، بازی متوقف شد و پیامی از بلندگوهای ورزشگاه پخش شد که از تماشاچی‌ها می‌خواست از شعار دادن دست بکشند.

 

بین گل های سوم و چهارم انگلیس هم بازی دوباره متوقف شد و این بار گروهی از هواداران توسط نیروهای امنیتی از ورزشگاه اخراج شدند و به نظر می‌رسید بازی به طور کامل متوقف خواهد شد. ولی بازی در نهایت ادامه پیدا کرد تا با گل های رحیم استرلینگ و هری کین، انگلیسی‌ها در نهایت با حساب 6-0 به پیروزی برسند.

 

اتحادیه فوتبال انگلیس در یک پست توییتری نوشت:" می‌توانیم تایید کنیم که بازیکنان تیم ملی انگلیس در جریان حضور در بلغارستان و بازی با تیم ملی این کشور در مقدماتی یورو 2020 هدف شعارهای منزجرکننده نژادپرستانه قرار گرفته‌اند. این در همه سطوح فوتبال غیرقابل قبول است و شوربختانه اولین بار نیست که بازیکنان ما مورد چنین آزار و اذیتی قرار می‌گیرند. ما از یوفا می‌خواهیم به صورت اضطراری در این باره تحقیق کند".

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.