حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1656580/2 زمان: 19:02   1398/09/27 بازدید: 64,133

تصمیم فدراسیون برای نیمکت تیم ملی

برانکو گزینه نهایی، یحیی در آب نمک

فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی جدید، همان ایده‌ای را در ذهن دارد که بعد از جدایی کارلوس کی‌روش به کار گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به اینکه تیم ملی بعد از پایان جام ملت‌های آسیا برنامه‌ای نداشت، فدراسیون فوتبال انتخاب سرمربی جدید را سه، چهار ماه به تأخیر انداخت تا هزینه کمتری را متحمل شود.


با توجه به فرصت کافی که تا فروردین وجود دارد، فدراسیون فوتبال می‌خواهد پروسه انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را در آرامش پیش ببرد. در نشست‌های تخصصی که در این باره در فدراسیون فوتبال برگزار شده، اعضا به این نتیجه مهم رسیدند که در این برهه از زمان و با توجه به بازی‌های مهمی که پیش روی تیم ملی قرار دارد، اگر قرار است مربی خارجی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد باید گزینه‌ای انتخاب شود که از فوتبال ایران و مهره‌هایش شناخت کافی داشته باشد چون مربی جدید خارجی غیر از این، اگر وارد تهران شود ممکن است به ماه‌ها زمان نیاز داشته باشد تا تیم ملی و بازیکنان فوتبال ایران را بشناسد و اگر در این مسیر در یکی از بازی‌ها شکست بخورد تیم ملی فوتبال ایران شانس حضور در جام جهانی 2022 را از دست خواهد داد.

 


وقتی چنین شرایطی پیش می‌آید، ناخودآگاه نام برانکو ایوانکوویچ در ذهن همه تداعی می‌شود چون او تنها گزینه خارجی است که چنین شرایطی دارد و می‌تواند هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد که مهدی تاج در حاشیه نشست مجمع عمومی هیأت فوتبال استان کردستان مذاکره با او را تأیید کرد. البته رئیس فدراسیون فوتبال بر این نکته هم تأکید داشت که همزمان با چند گزینه دیگر در حال مذاکره هستند. برانکو موافقان زیادی در کمیته فنی فدراسیون فوتبال دارد و البته مخالف‌هایی نیز حضور او را برنمی‌تابند. هر چند کمیته فنی در انتخاب سرمربی دخالتی ندارد و این مهدی تاج، محمود اسلامیان و محمدرضا ساکت هستند که در این زمینه تصمیم اصلی را می‌گیرند. برانکو به این خاطر که فصل گذشته مربی پرسپولیس بوده و به خوبی بازیکنان داخلی و لژیونرها را می‌شناسد، زمانی که فعالیتش را در تیم ملی آغاز کند، نیاز به اردوهای مختلف برای شناخت از بازیکنان ایرانی و فوتبال ایران نخواهد داشت و طبیعتاً با آمادگی در انتظار حریفان بعدی تیم ملی خواهد بود.


این می‌تواند بزرگترین حسن برای برانکو باشد تا به نیمکت تیم ملی نزدیک شود.

 

البته اگر فدراسیون فوتبال با برانکو به توافق نهایی دست پیدا نکند، در این صورت یکی از گزینه‌های داخلی سرمربی تیم ملی می‌شود که شانس یحیی گل‌محمدی بیشتر از سایر نفرات است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.