کد خبر: 1782061/56 زمان: 13:00   1400/07/04 بازدید: 36,419

تمام ناگفته های دوران پرحاشیه مدیرعامل سابق استقلال

مددی: نگذاشتم استقلال به دسته پایین تر سقوط کند

احمد مددی مدیرعامل سابق استقلال در یک گفتگو رادیویی، درخصوص مسائل مختلفی از زمان مدیریتش و توصیه هایش به مصطفی آجورلو سخن گفت.

به گزارش "ورزش سه"، از روز گذشته و به صورت رسمی، کادر مدیریتی استقلال شاهد تغییرات زیادی در ساختار این تیم بود. پس از حضور مصطفی آجورلو و جدایی احمد مددی از سمت مدیرعاملی باشگاه، کار مدیرعامل سابق آبی ها با این تیم به پایان رسید و همین مسئله منجر به بهانه ای شد تا مددی با برنامه ورزشی رادیو تهران وارد گفتگو شود. او درباره اینکه آیا جدایی از باشگاه استقلال سبب خوشحالی یا ناراحتی‌اش شده است اظهار داشت: واقعا کار در استقلال خیلی سخت است.

 

* اگر شرایط استقلال را می دانستم، به این تیم نمی رفتم
اگر شرایط واقعی استقلال را می‌دانستم هرگز مسئولیت مدیرعاملی را نمی‌پذیرفتم. اکنون که از باشگاه استقلال جدا شده‌ام باید بگویم در این 10، 11 ماه اقدامات خیلی خوبی انجام شد و خوشحال هستم از اینکه توانستم امانت را به عزیز دیگری بسپارم. می‌دانید تغییرات مدیریتی‌ هم جزئی از ورزش است و مانند یک چوب دو امدادی است که آن را به هم‌تیمی‌ات می‌سپاری. خوشحالم که این چوب را به مدیر بعدی سپردم. با افتخار می‌گویم این چوب را (بدون آسیب دیدگی) به دست مدیر بعدی سپردم.

 

* مدیران قبلی با قهر رفته بودند، ما با تودیع و معارفه
سال‌ها بود تودیع و معارفه‌ای مانند روز گذشته در باشگاه استقلال سابقه نداشت. جملگی مدیران قبلی با قهر یا به شکل دیگری کنار رفتند، اما شرایط امروز استقلال با 11 ماه قبل کاملاً متفاوت است. استقلالی را تحویل گرفتم که 50 میلیارد تومان بدهی داشت و اگر این مبلغ پرداخت نمی‌شد پنجره نقل و انتقالاتی بسته می‌ماند و مجوز حرفه‌ای باشگاه ابطال می‌شد. به هیچ عنوان در آن حالت نمی‌توانستیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

 

* مانع از سقوط استقلال به دسته پایین تر شدیم
بسته ماندن پنجره منجر به کسر 6 امتیاز و در ادامه سقوط به یک رده پایین‌تر می‌شد اما پنجره استقلال امروز باز است و باشگاه در آستانه اخذ مجوز حرفه‌ای جدید برای سال 1400-1401 است. بخش اعظم کارها که مهمترین آنها تسویه حساب با بدهکاران است انجام شده. البته درصد کمی مانده است که همکاران من مشغول تکمیل فرم‌ها و بارگذاری آنها در سایت AFC هستند.

 

* آجورلو هر زمان کمک بخواهد، مضایقه نخواهم کرد
برای آجورلو آرزوی موفقیت دارم روز گذشته جلسه خیلی خوب و سه ساعته با هم داشتیم و درباره همه موارد باشگاه استقلال مثل پرونده‌های داخلی،‌ بین‌المللی، روند کسب مجوز حرفه‌ای، بدهی‌های باشگاه، چالش‌های مالیاتی و بیمه‌ای و ... توضیحات مبسوطی به وی دادم همانجا هم اعلام کردم هر زمان ابهام یا موضوعی وجود داشت از هر کمکی برای استقلال مضایقه نخواهم کرد.

 


* آجورلو باید فضای مجازی را کنترل کند
درخصوص توصیه ها به آجورلو ابتدا می‌خواهم آرامش را به تیم بازگرداند. همچنین باید فضای مجازی را کنترل و مدیریت کند زیرا این فضا به شدت به حال خود رها شده است. به شدت از این فضا آسیب خوردم. دست‌های پشت پرده‌ای را در اینجا دیدم که اسم و فامیل آنها هم مشخص است. در وظیفه من نیست با آنها برخورد کنم. بخشی از این افراد داخل کشور هستند و برخی دیگر از خارج از کشور فضا را مدیریت می‌کنند. فضای مجازی به شدت به پول‌های کثیف آلوده است.

 

* شیمبا دنبال بازارگرمی بود، حرف هایش را قبول ندارم
(در مورد توصیه‌ به کادر فنی و مدیریت فعلی آبی‌پوشان)؛ اکنون فرمان دست آجورلو است. در دوره خودمان سعی کردیم بازیکنان مدنظر سرمربی به جز شیمبا را جذب کنیم. البته در صحبتی که با گرشاسبی داشتم متوجه شدم این بازیکن قصدی برای حضور در استقلال نداشت و فقط شاید بازارگرمی کرد. در نهایت به فولاد بازگشت. به هیچ وجه مصاحبه‌ای که شیمبا انجام داد، قبول ندارم زیرا صحبت‌هایم با گرشاسبی مستند است. اکنون هم شاید استقلال نیاز به ترمیم داشته باشد که با صلاحدید سرمربی و آجورلو این کار صورت می‌گیرد.

 

* اختلاف با مجیدی جزئی از فوتبال است
در شرایط سخت از مجیدی حمایت کردیم اما اختلاف هم جزئی از فوتبال است. سوال من این است چرا باید این مسائل خانوادگی به رسانه ها کشیده شود؟

 

* مشکلات پرسپولیس چرا رسانه ای نمی شود؟
وی درباره اینکه برخلاف باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس هم با وجود مشکلات زیاد و مسائل مالی اجازه نمی‌دهد مشکلات خانوادگی‌اش به بیرون درز پیدا کند، توضیح داد: این موضوع درست است چرا باید اختلافات درون‌خانوادگی به صحنه رسانه‌های بعضا فحاش کشیده شود؟ گفتم پشت صحنه چه افرادی هستند.


* برخی تلاش کردند بین مدیریت و مجیدی اختلاف ایجاد کنند
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره اینکه آیا فضای مجازی با عوامل داخل باشگاه استقلال در ارتباط است، گفت: این موضوع را نمی‌گویم اما برخی ادعاهایی دارند و نمی‌توانند از استقلال دل بکنند. برخی هم به دلیل شهرت‌طلبی نمی‌توانند از استقلال دل بکنند. این مسائل خود به خود تیم را به حاشیه می‌کشاند. نه تنها فرهاد مجیدی بلکه هر مربی دیگری هم در استقلال بود برخی تلاش می‌کردند بین مدیریت و سرمربی اختلاف ایجاد شود تا بتوانند از آب گل‌آلود ماهی مراد خود را صید کنند.

 

* عمده اختلافات با مجیدی، به دلیل محدودیت های مالی بود
مددی درباره اینکه آیا عامل اختلاف بین خودش و مجیدی فراتر حرکت کردن سرمربی استقلال از مدیریت باشگاه بود یا اینکه عملکرد خودش در این موضوع تأثیر گذاشت عنوان کرد: اجازه بدهید پاسخ این سوال را به شکل دیگری بدهم. عمده موارد اختلاف ما و چالش‌های ایجاد شده درباره مسائل مالی بود. برخی از این بدهی‌های سنواتی به 10 سال اخیر می رسید و وقتی می‌خواستیم تیم را به روال عادی بازگردانیم، بسیاری از محدودیت‌های مالی جلوی کار ما را می‌گرفت، عمده اختلافات بین مدیریت با کادر و بازیکنان به همین مسائل باز می‌گشت. همه تلاشم را کردم تا این اتفاقات به کمترین حد برسد اما به حدی مشکلات مالی در استقلال بی‌پایان است که کارمان سخت شد.

 

 

* زمانی که قرارداد جلالی نهایی نشده بود، فهمیدیم مصدوم است
در روزی که قرار بود با جلالی قرارداد منعقد کنیم همزمان با حضورش در باشگاه با پزشک معتمد صحبت کردم تا وی را مورد معاینه قرار بدهد. در آن زمان قرارداد را نهایی نکرده بودیم. پس از گزارش پزشک معتمد با باشگاه سایپا مکاتبه کردیم که این بازیکن دچار مصدومیت است و به همین دلیل تقاضا کردم مبلغ رضایت‌نامه‌اش را کاهش بدهند.


* آجورلو باید درباره جلالی تصمیم بگیرد
من به وی (مجیدی) اطلاع دادم جلالی مصدوم است اما مجیدی گفت پس از یک ماه بازمی‌گردد و سپس با باشگاه سایپا وارد مذاکره شدم اکنون هم قرارداد روی میز آجورلو است و وی باید درباره‌اش تصمیم نهایی را بگیرد.

 

* درباره شکایت از بازیکنان، تصمیم گیری می کنم
مددی در خصوص شکایت از برخی از بازیکنان این تیم را پیگیری خواهد کرد گفت: اجازه بدهید در این مورد با مشاوره حقوقی و وکیلم صحبت کنم. پس از مشورت با وی در این مورد اطلاع‌رسانی خواهم کرد.

 

* هر جایی باشم خدمت می کنم
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره احتمال حضورش در یکی از باشگاه‌های تهرانی یا مدیریت در ورزشگاه آزادی پاسخ داد: هنوز در این زمینه صحبتی نشده اما هر جایی باشم و بتوانم خدمت بهتری ارائه بدهم در خدمت ورزش کشور خواهم بود.

 

* دلگیری هواداران از عملکردم را نمی پذیرم
مددی درباره صحبت پایانی اش با هوادارانی که خیلی از آنها از عملکردش دلگیر بودند گفت: این مطلب را نمی‌پذیرم. فضای مجازی و ارتش فحاش مجازی نماینده تمام هواداران نیستند. حتما باید در این زمینه نگاه وسیع‌تری داشته باشیم. از لحاظ نظم و انضباط مالی و کاهش بار بدهی‌های باشگاه تلاش زیادی کردم و بدهی‌های 10 سال گذشته را دادیم اگر این کار انجام نمی‌شد شرایط استقلال در حوزه داخلی و بین‌المللی بسیار بغرنج می‌شد. افتخار دارم اجازه ندادم استقلال شرایط بدی پیدا کند هر چند هنوز هم چالش‌ها پابرجاست و در حوزه مالیات و بیمه مشکلات بسیاری داریم. امیدوارم مدیریت جدید با انرژی جدید بتواند بر این مشکلات فائق شود برای آجورلو و اعضای مدیریت آرزوی موفقیت در کارشان را دارم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.