کد خبر : 1824277 | 24 اردیبهشت 1401 ساعت 20:59 | 3.3K بازدید | 1 دیدگاه

صعود چشم‌گیر سه پله‌ای؛

آلومینیوم 2 صنعت نفت 1؛ خواباندن مچ منصوریان در اراک

تیم فوتبال آلومینیوم اراک موفق شد با دو گل زودهنگام در شروع نیمه اول و دوم مسابقه سه امتیاز ارزشمند دیدار مقابل نفت آبادان را به نام خودش بزند.

به گزارش "ورزش سه"، این دیداری میان دو تیم میانه جدول رده بندی بود؛ برای دو تیم از نظر جدولی شاید اهمیت چندانی نداشت ولی علاوه بر انگیزه‎‌های کسب رتبه تک رقمی، حضور مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان به‌عنوان سرمربیان دو تیم این مسابقه را حساس‌تر هم کرده بود. هنوز بازی گرم نشده بود که میلاد فخرالدینی توانست به زیبایی گل اول مسابقه را روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر برساند. پس از این گل نفت آبادان جلو کشید و در دقیقه 21 با ضربه قیچی زیبای جبیره گل تساوی را وارد دروازه پورحمیدی کرد. تا پایان نیمه اول می‌توان گفت که شور و شوق شاگردان منصوریان برای ثبت گل دوم مسابقه بیشتر بود ولی این تیم مهدی رحمتی بود که مانند‌ نیمه اول در شروع نیمه دوم هم با یک کار انفرادی زیبا به نتیجه رسید و توانست گل دوم را در دقیقه 52 با کار انفرادی زیبای محمود قائدرحمتی ثبت کند. پس از این گل ‌نزدیک به 15 دقیقه نفت آبادان برای جبران به هر دری زد ولی این شاگردان رحمتی بودند که با کنترل تیم حریف دقایق پایانی را روان‌تر بازی کردند و سه امتیاز این مسابقه را نام خودشان زدند؛ سه امتیازی که آنها را 34 امتیازی کرد و به رتبه هشتم رساند و نفت آبادان 32 امتیازی را به رتبه یازهم فرستاد.
شنبه 24 اردیبهشت ماه؛
آلومینیوم اراک- صنعت نفت آبادان – ساعت ۱۹:۳۰- ورزشگاه  امام خمینی(ره) اراک
داوران: ایمان کهیش، سید یعقوب حجتی، محمد هاشمی‌نسب، حسین زیاری، ناظر: اسماعیل صفیری

ترکیب آلومینیوم اراک

حسین پورحمیدی

وحید محمدزاده

رامتین سلیمان‌زاده

مصطفی احمدی

علیرضا نقی‌زاده ( 32 امید نوری) 

محمد علی‌نژاد

میثم مجیدی

محمدرضا آزادی

میلاد فخرالدینی

اسماعیل شریفات

محمود قائدرحمتی ( 82 عباس یحیی‌بیگی) 

سرمربی: مهدی رحمتی  

ترکیب صنعت نفت آبادان

فرزین گروسیان

محمد طیبی

رضا یزدان‌دوست

حسین ساکی

امید خالدی ( 73 فرهادی)

امید حامدی‌فر

محمدحسین زواری (84-حکیم نصاری)

مهدی ممی‌زاده

حسن بیت‌سعید

عباس بوعذار ( 65 شروین بزرگ)

رضا جبیره (84-فاخر تهامی)

سرمربی: علیرضا منصوریان

کارت زرد

امید خالدی دقیقه 7 صنعت نفت آبادان

عباس بوعذار  دقیقه 30 صنعت نفت آبادان

شرح گل: 
آلومینیوم اراک (1-0): در دقیقه 2 یک ضربه ایستگاهی متمایل به سمت راست محوطه جریمه برای آلومینیوم اعلام شد و میلاد فخرالدینی با یک ضربه فنی تماشایی توانست دروازه نفت آبادان را باز کند.

نفت آبادان ( 1-1): یک ارسال از سمت چپ خط هجومی نفت آبادان با ضربه سر محمد طیبی به رضا جبیره رسید تا این بازیکن در دقیقه 21 با ضربه‌ای آکروباتیک و به شکلی زیبا دروازه میزبان را باز کرده باشد.

آلومینیوم اراک (2-1): محمود قائدرحمتی در شروع نیمه دوم مانند نیمه اول تیمش را خیلی زود پیش انداخت. او برای به ثمر رساندن این گل پس از پشت سر گذاشتن دو بازیکن تیم میهمان با یک شوت محکم به زیر طاق دروازه گروسیان، دروازه نفت را باز کرد تا تیمش بار دیگر در این مسابقه پیش بیفتد. این گل در دقیقه 53 به ثمر رسید.

دقایق حساس:

دقیقه 10: ضربه سر میثم مجیدی پس از برخورد با تیرک دروازه با خوش شانسی نفت آبادان راهی اوت شد.

دقیقه 33: در دقیقه 33 ضربه سر رضا جبیره با دخالت به موقع وحید محمدزاده به بازی برگشت داده شد. این ضربه شروع اعتراضات نیمکت نفت آبادان بود و آنها معتقد بودند ضربه رضا جبیره به گل تبدیل شده است.

دقیقه 68: ضربه محکم پوریا آریا کیا به شکل خطرناکی از بالای دروازه نفت آبادان راهی اوت شد.

دقیقه 93: ضربه سر مهاجم آلومینیوم اراک با واکنش خوب گروسیان به بازی برگشت داده شد.


این صحنه‌ای است که ضربه جبیره با دخالت محمدزاده به بازی برگشت داده شد ولی واقعا تشخیص آن با کیفیت فیلمبرداری‌های فعلی در لیگ ایران سخت است.


پس از این اتفاق بود که شاهد اعتراض شدید نیمکت نفت آبادان بودیم‌ و داور مسابقه با یک کارت زرد به قائله خاتمه داد.

شرح بازی 
‌ 
در 10دقیقه ابتدایی تیم میزبان بهتر بازی کرد و توانست در دقیقه 2 گلزنی هم بکند و شاید همین شوک به تیم میهمان بود که سبب شد آلومینیوم نمایش بهتری در 10 دقیقه ابتدایی داشته باشد. با این حال از دقیقه 10/15 عملکرد تیم نفت آبادان بهتر شد و آنها علاوه بر اینکه در دقیقه 21 گل اول را به زیبایی ثبت کردند، در دقیقه 32 هم می‌توانستند گل دوم را به ثمر برسانند. با این حال در مسابقه‌ای که شاهد عملکرد بهتری از سوی تیم میهمان بودیم، در پایان نیمه اول شاهد تساوی یک بر یک بودیم.
با شروع نیمه دوم باز هم آلومینیوم خطرناک‌تر ظاهر شد و توانست به گل برسد. پس از این گل اما 15 دقیقه شاهد حملات پردامنه تیم میهمان بودیم؛ حملاتی که به نتیجه نرسید و هر چه به پایان بازی نزدیک شدیم شاهد عملکرد پایاپایی از سوی دو تیم شدیم. حتی در دقایق پایانی شاگردان رحمتی روی یکی دو ضدحمله می‌توانستند گل سوم را هم ثبت کنند که این اتفاق رخ نداد و نتیجه با 2 گل به سود میزبان تمام شد.

اتفاق ویژه 
ضربه سر رضا جبیره از روی خط با تکل محمدزاده به بازی بازگشت. داور در این صحنه ادامه بازی تشخیص داد ولی در صورتی‌که تکنولوژی "GOAL LINE"  وجود داشت شاید تصمیم چیز دیگری می‌شد.

بهترین بازیکن زمین
رضا جبیره در ترکیب نفت آبادان درخشش قابل توجهی داشت و در ترکیب تیم میزبان هم باید به عملکرد موثر محمود قائدرحمتی اشاره کرد که با گل انفرادی ای که به ثمر رساند، تکمیل شد.

در حاشیه:

*علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی کاپیتان‌های سابق استقلال به‌شمار می‌روند و جدا از وضعیت دو تیم در جدول رده بندی این مسابقه برای این دو چهره از اهمیت زیادی برخوردار است.

*گل رضا جبیره به نفت آبادان دومین گل پیاپی او در مسابقات لیگ برتر به‌شمار می‌رود.

*مصدومیت محمدرضا آزادی در دقیقه 77 باعث توقف چند دقیقه‌ای بازی شد.

دیدگاهها