کد خبر : 1837558 | 19 مرداد 1401 ساعت 14:53 | 5.2K بازدید | 4 دیدگاه

طرح سازمان لیگ برای کاهش تیم‌های لیگ یک

سهیل مهدی از طرح کمیته برگزاری سازمان لیگ برای کاهش تیم‌های لیگ آزادگان خبر داد.

طرح سازمان لیگ برای کاهش تیم‌های لیگ یک

به گزارش "ورزش سه"، فصل جدید رقابت‌های لیگ آزادگان در حالی برگزار می‌شود که تکلیف مالکیت سه، چهار تیم هنوز روشن نشده و همچنین وضعیت زیرساخت بسیاری از تیم‌ها نیز تعریفی ندارد.

در چنین شرایطی برخی از اهالی فوتبال اعتقاد دارند که سازمان لیگ باید به سمت کاهش تیم‌های لیگ آزادگان از ۱۸ تیم کنونی پیش برود تا کیفیت مسابقات افزایش یابند؛ خصوصا اینکه در سال‌های گذشته تیم‌هایی نظیر ماشین سازی بودند که به وضوح توانایی حضور در لیگ یک را نداشتند و به‌راحتی نیز سقوط کردند.

سهیل مهدی، رئیس کمیته برگزاری سازمان لیگ در حاشیه قرعه‌کشی لیگ یک در این خصوص گفت: باید به سمت کاهش تیم‌ها برویم اما به سرعت نمی‌شود. باید هر فصل یک یا دو تیم کم کنیم و این برمی‌گردد به اینکه هیئت‌رئیسه تعدادشان بعد از انتخابات قطعی شود و طرح را ببینند و مصوب کنند و ما می‌توانیم به این سمت پیش برویم. ما می‌توانیم پیشنهاد بدهیم، هیئت‌رئیسه سازمان لیگ تایید کند و در نهایت هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب کند.

وی در مورد این طرح توضیح داد: طرح ما به حدی رسیده که نهایی کنیم. کامل نیست اما باید گمانه‌زنی بیشتری کنیم. جوانب و ذی‌نفعان زیادی در کم و زیاد شدن تیم‌ها وجود دارد و اجازه بدهید که بحث کارشناسی انجام شود.

به این‌ترتیب شاید فوتبال ایران برای فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۳ باید منتظر سهمیه سقوط بیشتری باشد.

دیدگاهها