کد خبر : 1854840 | 01 آذر 1401 ساعت 08:08 | 2.6K بازدید | 0 دیدگاه

صبح غافلگیر شدم

آذرپیرا: از محمدیان و گلیج در اردوها زیاد یاد گرفتم

مدعی وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد تاکید کرد که طی دو سه سال اخیر در اردوها از محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج نکات فنی زیادی را یاد گرفته و حالا با آنها رقیب شده است.

آذرپیرا: از محمدیان و گلیج در اردوها زیاد یاد گرفتم

به گزارش "ورزش سه" امیرعلی آذرپیرا در گفت‌وگو با تسنیم، دررابطه با عملکردش در مرحله پایانی لیگ برتر در تیم بلیش اظهار داشت: نسبت به قبل بهتر بودم. البته در کشتی صبح غافلگیر شدم. تیم ستارگان در نیمه‌نهایی تیمش را خالی کرده بود و قصد نداشت در 97 کیلوگرم کشتی‌گیری را روی تشک بفرستد. یعنی قرار بود من صرفا روی تشک بروم تا دستم بدون مبارزه بالا برود. نشسته بودم که وقتی کشتی 61 کیلوگرم شروع شد، به من گفتند دوبنده بپوش، زمانی که روی تشک رفتم دیدم اسماعیل نجاتیان کشتی می‌گیرد، دو دقیقه از کشتی گذشت که پایم را گرفت و خاک شدم، بلند شدم دیدم عقبم، دیگر کار از کار گذشته بود، این کار زشتی بود که گفتند در این وزن خالی هستند و بعد کشتی‌گیر فرستادند.

وی در مورد مبارزه نزدیکش با محمدحسین محمدیان در فینال لیگ برتر تاکید کرد: برای کشتی عصر برنامه‌ریزی کرده بودم، صبح نمی‌دانستم کشتی دارم و بدون گرم کردن رفتم روی تشک، به هرشکل با نتیجه نزدیک باختم. من هفته پیش هم در مرحله مقدماتی با مجتبی گلیج کشتی گرفتم، دو -یک جلو بودم که 11 ثانیه آخر خاک شدم و کشتی 3-2 تمام شد. یعنی وقتی از خاک بلند شدم، داور هم سوت زد. امسال دیگر وقتش هست که ببرم، این لیگ بود و نزدیک شدن به رقبا خوب بود، اما در انتخابی تیم ملی باید ببرم.

این کشتی‌گیر تهرانی که قرار است تیم ملی آزاد را در جام‌جهانی آمریکا همراهی کند، گفت: این هم یک تجربه خوب است و بعد از آن باید در مسابقات قهرمان کشوری کشتی بگیرم، فاصله دو رقابت خیلی کم است. البته خیلی وقت هست که در اردو و درگیر مسابقه هستیم. یک سال است که همه‌اش در اردو بودم، مسابقات جوانان جهان، امیدهای جهان، حضور در مسابقات لیگ دسته اول، بعد لیگ برتر و... حالا هم به جام‌جهانی خواهم رفت و بعد از آن چرخه انتخابی تی ملی آغاز خواهد شد.

قهرمان امیدهای جهان با اشاره به اینکه دیگر کشتی‌گیر 97 کیلوگرم محسوب می‌شود درباره رقابتش با محمدیان و گلیج نیز تصریح کرد: چند سال اخیر در اردوها این دو نفر مثل یک الگو برایم بودند، هم مجتبی و هم محمدحسین و هر سوال فنی که داشتم از آنها می‌پرسیدم. هوایم را داشتند، همیشه راهنمایی‌ام می‌کردند، تا الان که حریف شدیم و باید جلوی آنها کشتی بگیرم. خودشان قبلا جاهایی که ایراد فنی داشتم، آن را به من گوشزد می‌کردند.

دیدگاهها