کد خبر : 1683575 | 24 اردیبهشت 1399 ساعت 16:17 | 14.8K بازدید | 2 دیدگاه

گفتند تو با بنگر و نورمحمدی باند درست کرده ای؛

حاتمی: من عامل از دست رفتن قهرمانی پرسپولیس نبودم!

بابک حاتمی می‌گوید: آقایی که آن زمان مدیرعامل بود، به من و بنگر و نورمحمدی گفت که باند درست کرده اید و به این شکل ما را در لیست مازاد قرار داد.

حاتمی: من عامل از دست رفتن قهرمانی پرسپولیس نبودم!

به گزارش "ورزش سه"، چهار سال از ناکامی پرسپولیس در کسب قهرمانی لیگ پانزدهم می‌گذرد. آن فصل شاگردان برانکو ایوانکوویچ عملکرد خوبی داشتند اما در نهایت به عنوان نایب قهرمانی رسیدند. یکی از بازیکنانی که در آن دوره بیشترین میزان انتقاد را از سوی طرفداران متحمل شد،بابک خاتمی بود. او در گفتگو با خبرنگار ما به سوالات در خصوص آن تیم پاسخ داده است.

 

حاتمی در ابتدا در مورد بازی با راه آهن می‌گوید: آن روز بازی سختی نداشتیم اما چون بازی حساسیت بالایی داشت، ناخودآگاه استرس به تیم ما وارد شد. ما هم به خاطر قهرمانی استرس بالایی داشتیم و نتوانستیم شرایط خوبی را رقم بزنیم و با اختلاف برنده شویم. گلی هم که خوردیم باعث شد که استرس بیشتر شود و در نهایت بازی را بردیم اما به قهرمانی نرسیدیم.

 

او در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس برخلاف بازی دربی نتوانست در مقابل راه آهن برنده شود، گفت: بازی هایی مثل دیدار دربی یا بازی آخر فصل متفاوت است. ما در طول فصل بازی هایی داشتیم که می توانستیم پر گل ببریم مثل بازی استقلال اهواز که باید 8 گل میزدیم. اما همان بازی ها تک تک گذشت و رسید به بازی آخر فصل که آن اتفاق رخ داد. من فکر می‌کنم باید در طول فصل امتیازات را جمع می‌کردیم که کار به دیدار آخر نرسد.

 

دفاع کناری سرخ ها در خصوص انتقادات از وی توضیح میدهد: سه چهار سال از آن ماجرا می‌گذرد و من برعلیه کسی صحبت نکردم. اگر عادلانه صحبت کنیم خب فوتبال است و هرکسی می تواند اشتباه کند. کسانی که بنگر، من، نورمحمدی و سوشا را مقصر می دانند بیایند کارشناسی نگاه کنند. ببینند ما چند موقعیت در طول فصل داشتیم که نتوانستیم گل بزنیم و هزار اتفاق دیگر رخ داد. کسانی که ادعا می کنند کارشناس هستند، نگاه کارشناسی داشته باشند. می گفتند سوشا و حاتمی و بنگر ما را بدبخت کردند، بازی های خوب را هم ببینند. ما سال قبلش با آن تیم بحرانی رفتیم ازبکستان و بنیادکار را بردیم. آن تیم هیچ بزرگتری نداشت و هیچ چیزش مشخص نبود اما توانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم. یک سری طرفداران که هوادار واقعی پرسپولیس نیستند این جو را به وجود آوردند. من آن ها را نمی‌بخشم و البته از طرفداران واقعی پرسپولیس تشکر می‌کنم.

 

 

1124554

 

 

حاتمی درباره شایعه درگیری اش با مدیریت وقت پرسپولیس نیز گفت: آقایی که آن زمان مدیرعامل بود، به من و بنگر و نورمحمدی گفت که باند درست کرده اید در حالی ما و تا موقعی که خدا بیامرز هادی بود، تلاش می‌کردیم تیم را جمع و جور کنیم. به ما گفتند تیم را دو تکه کرده اید در حالی که اصلا درست نبود. چند هفته مانده به اتمام لیگ آقای چلنگر در زمین شماره 2 من را کنار کشید و گفت که برانکو می‌خواهد هرچه زودتر قراردادت را تمدید کنی چون واقعا به من اعتقاد داشت اما بعد مدیریت حرف خودش را به کرسی نشاند.

 

او درباره هجمه بر علیهش عنوان کرد: بروید بازی سپاهانی که 2-2 شدیم را ببینید. من یک اوت اشتباه پرتاب کردم، آقای فردوسی پور با خنده مسخره کرد و یک عده از طرفداران بر علیهم شعار دادند! آقای فردوسی پور شما که محبوب بودید نباید اینطور من را به سخره می‌گرفتید. از دو سکوی روبروی جایگاه به من فحاشی شد چون از من باج خواسته بودند و به بزرگشان باج نداده بودم. این درست نیست بازیکنی که تمام توانش را گذاشته، اینطور تخریب شود. 

 

بابک حاتمی در پاسخ به این سوال که آیا سکوها سازمان یافته به او توهین می‌کردند، توضیح داد: بله شکی ندارم. از من باج خواستند اما من اهل این کارها نیستم. بعد با یک اشتباه من را هو می‌کردند و این اتفاق از سوی دو جایگاه روبرویی بود. خیلی ها هم بودند که با آن ها همکاری کردند و الکی تشویق شدند ولی منِ بابک حاتمی هیچ وقت به کسی باج نداده ام و حتی اگر از فوتبال محو شوم هم چنین کاری نمی‌کنم.

 

بازیکن سابق سرخ ها در خصوص تشویق بازیکنان بعد از بازی با راه آهن گفت: واقعا هواداران پرسپولیس بهترین طرفداران هستند و من ممنون آن ها هستم. آن روز اتفاقات خوبی بعد از بازی رخ داد و در حالی که ما حال خیلی خوبی نداشتیم، هواداران ما را تشویق کردند و این به همه انرژی داد و خستگی را از تن بازیکنان بیرون کرد. من زیاد اهل فضای مجازی نیستم ولی همین الان هم پیام های مثبتی را از آن ها می‌گیرم.

دیدگاهها