کد خبر : 1867682 | 10 بهمن 1401 ساعت 17:21 | 12.1K بازدید | 7 دیدگاه

همان که منتظرش بودیم؛

قهرمانی دختران فوتسالیست با طعم استرس!

تیم ملی فوتسال زنان ایران با شکست 5 بر 4 ازبکستان در دیدار نهایی مسابقات کافا 2023 موفق به دفاع از عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها شد.

قهرمانی دختران فوتسالیست با طعم استرس!

به گزارش "ورزش سه" رقابت تیم ملی فوتسال زنان ایران و ازبکستان از سری مسابقات کافا، یک مسابقه حساس برای هر دو تیم به شمار می‌رفت. چرا که هر دو تیم در دو دیدار قبلی خود موفق به شکست حریفان شده بودند و تیم ملی ایران فقط به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان در صدر جدول رده بندی قرار گرفته بود. تیم ملی ایران با توجه به تفاصل گل بسیار بهتر نسبت به ازبکستان در جدول این مسابقات، برای کسب عنوان قهرمانی تنها به یک تساوی نیاز داشت که در نهایت نیز با برتری 5 بر 4 در برابر این تیم، موفق به تکرار عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها شد. دختران فوتسال ایران که در دو دیدار گذشته خود در مسابقات کافا 2023 برابر قرقیزستان و تاجیکستان موفق به زدن 21 گل شده بودند و هیچ توپی از خط دروازه‌شان عبور نکرده بود. علی رغم اینکه در دیدار برابر ازبکستان موفق به کلین شیت نشدند و 4 بار توپ از خط دروازه ایران عبور کرد. در نهایت با برتری در برابر تیم میزبان موفق به شکست این تیم و کسب دومین قهرمانی در این مسابقات شدند.

کامبک قاطعانه ایران در نیمه نخست

در دقیقه 4 این دیدار روی یک اشتباه بازیکنان ایران و از دست دادن توپ، دروازه تیم ملی کشورمان در مقابل ازبکستان باز شد. اما این پایان کار نبود و هماهنگی قابل تحسین بازیکنان باتجربه ایرانی سبب شد که نیمه نخست این دیدار با نتیجه 3 بر 1 به سود شاگردان فروزان سلیمانی رقم بخورد. سارا شیربیگی که تا پیش از شروع این دیدار با به ثمر رساندن شش گل در صدر جدول گلزنان این تورنمنت قرار داشت. در این دیدار هم در دقیقه 8 مسابقه پاسخ گل ازبک‌ها را داد و در ادامه این مهسا کمالی، بازیکن باشگاه مس بود که یک بار دیگر دروازه ازبک‌ها را فرو ریخت. در ادامه نیمه نخست نیز شیربیگی موفق شد هشتمین گل خود در این تورنمنت را وارد دروازه ازبکستان کند و در نهایت نیمه نخست با نتیجه سه بر یک به سود مدافع عنوان قهرمانی به اتمام رسید.

بار دیگر کامبک! این بار در نیمه دوم!

با شروع نیمه دوم این مسابقه، این ازبکستان بود که موفق شد 3 بار متوالی در دقایق 23، 26 و 33 دروازه ایران را باز کند و تا پنج دقیقه پیش از اتمام مسابقه، آماده بالا بردن جام قهرمانی باشد. اما در ادامه تیم ملی ایران در دقیقه 35 مسابقه دو بار دیگر توسط فرشته کریمی و مهسا کمالی دروازه ازبکستان را فرو ریخت تا نشان دهد در روزهای کم‌فروغ فوتسال ایران، همچنان این تیم مدافع عنوان قهرمانی آسیاست و از عنوان قهرمانی خود در مسابقات کافا نیز دفاع می‌کند. در پایان این تورنمنت که با حضور کشورهای ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ایران در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می‌شد، تیم ملی ایران با کسب 9 امتیاز و به ثمر رساندن 26 گل، به عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها دست پیدا کرد.

دیدگاهها