کد خبر : 2018361 | 12 اردیبهشت 1403 ساعت 13:26 | 12.6K بازدید | 12 دیدگاه

کدام مربی برتر در دسترس است؟

پیولی را اخراج نکنید، بهتر از او ندارید!

آریگو ساکی اصرار به حفظ استفانو پیولی در میلان دارد و معتقد است هیچ گزینه‌ای بهتر از او در دسترس نیست.

پیولی را اخراج نکنید، بهتر از او ندارید!

به گزارش "ورزش سه"، آریگو ساکی، سرمربی سابق میلان، احساس می‌کند روسونری نباید استفانو پیولی را اخراج کند، مگر اینکه بتوانند در تابستان امسال یک مربی برتر استخدام کنند. پیولی تا ژوئن 2025 با میلان قرارداد دارد، اما انتظار می‌رود روسونری او را در پایان فصل اخراج کند.

نام‌های متعددی به نیمکت میلان مرتبط شده‌اند و آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که جولن لوپتگی از این فهرست خط خورده است. با این حال، ساکی احساس می‌کند که غول سری آ نباید لزوما مربی خود را اخراج کند.

2015674

او در این رابطه گفت: «من نام لوپتگی، فونسکا، گالتیه، گایاردو، تدسکو، فن بومل و دی‌زربی را خوانده‌ام. مربیانی که آنها را می‌شناسم و واقعا به آنها احترام می‌گذارم. با این حال، جدا از تجربه آنها، یک جنبه اساسی در نظر گرفته نمی‌شود. اگر یک بازیکن خارجی زمان می‌برد تا در فوتبال ایتالیا جا بیفتد، برای یک مربی، این وضعیت دشوارتر است. یک مربی حداقل به دو فصل نیاز دارد تا بفهمد چگونه تیمش را بسازد. این را بدون توجه به ارزش مربیان ذکر شده می‌گویم. هر کسی که وارد شود، به زمان نیاز دارد تا خود را با یک فرهنگ متفاوت تطبیق دهد.»

ساکی ادامه داد: «چرا پیولی را نگه نمی‌دارند؟ من معتقدم تجربه او در میلان مثبت است. او یک عنوان قهرمانی لیگ به دست آورد و در آن مقطع همه را شگفت زده کرد. تیم او فوتبال سرگرم کننده‌ای بازی می‌کند. اگر همه چیز خوب پیش برود، او در این فصل دوم خواهد شد. یعنی فقط اینتر تیم بهتری بود. من یک سوال دارم. چه کسی بازیکنان جدید را در تابستان گذشته انتخاب کرد؟ پیولی یا مدیران؟ اگر انتخاب مدیران بودند، پس مسئولیت باید تقسیم شود.»

ساکی در پایان گفت: «من معتقدم پیولی به خاطر همه چیزهایی که به میلان داد و برای رفتارش، شایسته احترام است. من احساس می‌کنم ماندن او نباید یک برنامه ثانویه باشد. برعکس، او مربی‌ای است که می‌داند چگونه با گذشت زمان پیشرفت کند. او هم اشتباهاتی داشته و این درست است. اما هر انسانی اشتباه می‌کند. علاوه بر این، او آنقدر فردی صادق و فروتن است که خود را زیر سؤال ببرد و به خطاهای خود اعتراف کند. من به حفظ پیولی فکر می‌کنم، و سپس گزینه دوم را خواهم داشت یعنی استخدام یک مربی برتر. کلوپ، آنچلوتی، گواردیولا و کونته از بهترین‌ها هستند، اما فکر نمی‌کنم برای میلان در دسترس باشند.»

دیدگاه‌ها