کد خبر: rm1g زمان: 19:50 1397/10/22   بازدید: 12039

انتقاد تند فرهاد کاظمی از اشتباهات داوری

فرهاد کاظمی، سرمربی تیم فوتبال سرخ‌پوشان پاکدشت تأکید کرد که کمیته داوران فدراسیون فوتبال نباید به سادگی از اشتباهات داوران عبور کند.

به گزارش "ورزش سه"،  کاظمی در مورد تساوی خانگی تیمش برابر اروند کارون خرمشهر، آن هم در حالی که آنها موقعیت‌های زیادی را در این بازی از دست دادند گفت: من از تلاش بچه‌ها راضی هستم. اروند هم تیم خوبی بود و تفکرات هومن افاضلی که مربی بادانشی است در این تیم دیده می‌شد. ما چند موقعیت خوب را در این مسابقه از دست دادیم که اگر تبدیل به گل می‌شد شرایط فرق می‌کرد، ولی تا آخرین لحظه برای رسیدن به گل تلاش کردیم. مسئله مهم به بحث داوری مربوط می‌شود که برای ما آزاردهنده بود.


وی در ادامه گفت:
در طول این فصل بارها به این موضوع اشاره کردم که باید به داوران آرامش بدهیم و خیلی هم کم پیش می‌آید که بخواهم اعتراض کنم، ولی گاهی اوقات اشتباهات به قدری تأثیرگذار است که می‌تواند در نتیجه تعیین‌کننده باشد. داور هم ممکن است اشتباه کند، ولی مهم این است که کمیته داوران از اشتباهات داوران به ‌سادگی عبور نکند. ما توقع داریم وقتی داوری اشتباه می‌کند، کمیته داوران عملکرد داور را به خوبی مورد بررسی قرار دهد.


سرمربی تیم فوتبال سرخپوشان همچنین تصریح کرد:
در این بازی چند صحنه مشکوک به پنالتی بود که برای ما گرفته نشد، در ضمن وقت‌های تلف شده در نیمه دوم 9 دقیقه بود که داور شش دقیقه گرفت. ما در همین وقت‌های تلف شده به گل مساوی رسیدیم و اگر زمان تلف‌شده به صورت دقیق محاسبه می‌شد، شاید گل برتری را هم به ثمر می‌رساندیم. داور هم ممکن است اشتباه کند، ولی کمیته داوران باید به بررسی عملکرد آنها و همچنین انتخاب داوران رسیدگی کند. ما در طول هفته وقت می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم تا نتیجه بگیریم. این درست نیست که یک تیم از اشتباهات داوری ضرر کند.


کاظمی در پایان اظهار داشت:
بهتر است کمیته داوران دقایق آخر بازی ما را بررسی کند، همچنین پنج دقیقه ابتدایی که در آن صحنه‌های مشکوک دیده شد. بازیکنان حریف تکل‌های بدی می‌زدند که اخراج داشت، ولی داور حتی کارت زرد هم نمی‌داد! وقتی به یک داور جوان دور می‌دهند نباید از کنار اشتباهاتش به سادگی بگذرند. وقتی هم گلایه کنیم، می‌گویند داور لیگ برتری است. مگر داور لیگ برتری اشتباه نمی‌کند؟!