کد خبر: ayQG2 زمان: 14:34 1398/03/02   بازدید: 32818

گراهام پاتر، ناجی جهانبخش در برایتون می شود؟

گراهام پاتر به تازگی روی نیمکت برایتون، جانشین کریس هیتن شد و این تغییر می تواند بیش از همه به نفع ستاره ایرانی "مرغ های دریایی" شود.

به گزارش "ورزش سه"، برایتون بعد از یک فصل دشوار، در نهایت توانست در لیگ برتر بماند اما مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند تا کریس هیتن را اخراج و گراهام پاتر را به عنوان سرمربی جدید به خدمت بگیرند.
هیتن در چند سال اخیر نتایج بسیار خوبی با برایتون گرفته بود و به همین دلیل اخراج او، شوک بزرگی محسوب می شد. هرچند این تیم در سال 2019 تنها دو پیروزی کسب کرد و این برای هر تیمی در لیگ برتر غیرقابل قبول است.

 


به خدمت گرفتن گراهام پاتر خبر بسیار خوبی برای هواداران برایتون می تواند باشد و آنها می توانند امیدوار باشند که فصل آینده با سبک متفاوتی بازی کنند. فلسفه هیتن در مورد مالکیت توپ و ضربه زدن به  تیم حریف در ضدحملات، زمینه سقوط او را فراهم کرد اما پاتر قصد دارد که فصل آینده تیمی هجومی تر را به میدان بفرستد. 

 

 

این تغییر می تواند بیش از همه به سود علیرضا جهانبخش باشد که در اولین فصل حضورش در "اَمِکس"، روزهای خوبی را پشت سر نگذاشت. این ملی پوش ایرانی در تابستان سال گذشته با انتظارات زیاد از آلکمار به برایتون پیوست. او در آخرین فصل حضور در لیگ هلند، در مجموع 36 گل زد و پاس گل داد اما در فصل اخیر، حتی یک گل یا پاس گل در کارنامه اش ثبت نشد که بخش زیادی از آن به دلیل سبک بازی تیمش بود، تا افت او.


این ستاره 25 ساله مطمئنا در یک قالب هجومی، می تواند بازی های به مراتب بهترین ارائه بدهد و پاتر باید تیمش را فصل آینده حول جهانبخش شکل بدهد.

 


منبع: HITC