کد خبر : 1793863 | 02 آذر 1400 ساعت 20:05 | 6,488 بازدید | 5 دیدگاه

سپاهان برای قهرمانی آسیا بسته شده است؛

کلانتری: اجرای طرح آزمایشی در تهران کار درستی نبود

سرمربی تیم فوتبال فجرشهید سپاسی تاکید کرد بازیکنان تیمش در مقابل سپاهان نسبت به بازی های قبل تلاش بیشتری انجام خواهند داد.

به گزارش "ورزش سه"، علی‌اصغر کلانتری سرمربی تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان اینطور حرف هایش را آغاز کرد: شرایط تیم ما تا الان خیلی خوب بوده است، ولی با توجه به این موضوع توقع‌مان نسبت به تیم افزایش پیدا نکرده است و اندازه تیم‌مان را می‌دانیم که در چه حدی است. می‌دانستیم که بچه‌های‌مان با چه پتانسیلی وارد لیگ می‌شوند. بازیکنان ما کیفیت‌شان را در مسابقات اخیر نشان دادند. از روز اول دنبال سقوط نکردن نبوده و نیستیم و این تفکر را نداریم، چون این تفکر برای آدم‌های ترسوست. 


او ادامه داد: از روز اول به دنبال این بودیم که یک تیم گردن‌کلفت به مسابقات بیاوریم و دنبال این هستیم که هر لحظه و در هر بازی خوب بازی کنیم. بازیکنان باغیرتی داریم و ما هم به‌عنوان کادر فنی هر کمکی از دست‌مان بر بیاید انجام می‌دهیم. ما قبل از بازی با استقلال هم گفتیم که از اسم هیچ تیمی هراس نداریم و هر بازی را نسبت به شرایط آن می‌سنجیم، آنالیز می‌کنیم و همه نکات را به بازیکنان‌مان انتقال می‌دهیم.


بخش بعدی صحبت های کلانتری در رابطه با شرایط سپاهان بود و در این مورد گفت: سپاهان تیم خیلی خوبی است که برای قهرمانی در لیگ برتر بسته نشده، بلکه برای قهرمانی در آسیا بسته شده است. با احترامی که برای همه تیم‌ها قائل هستم سپاهان واقعاً تیمی است که یک سر و گردن بالاتر از تیم‌هایی است که تا الان با آنها بازی داشتیم و انسجام خوبی در سخت افزار و نرم افزار دارند. این تیم مجبور است که به این شکل باشد، چون بعد از چند سال دنبال قهرمانی در آسیاست. ما هم با تمام کیفیتی که از سپاهان دیدیم با همان شکلی که مقابل استقلال و پیکان و سایر تیم‌ها بازی کردیم مقابل این تیم هم بازی خواهیم کرد. بازیکنان ما مقابل سپاهان یک قدم عقب‌نشینی نخواهند داشت و تلاش چند برابر انجام خواهند داد و ان‌شاءالله نتیجه‌ای را که باعث خوشحالی هواداران باشد، به دست خواهیم آورد.


سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی در پاسخ به این پرسش آیا بازیکنانی که فرصت بازی پیدا نکرده‌اند، مقابل سپاهان بازی می‌کنند، بیان کرد: بازیکنانی که به تیم اضافه شدند اکثرشان بازی کرده‌اند و فقط شهرام گودرزی دو روز مانده به مسابقات مصدوم شد که الان هم مصدومیتش برطرف شده و بعد از پنج بازی گذشته به تیم اضافه شده است. فرزان هم که به تیم امید رفته و مصدوم شده بود. او هنوز مصدومیتش برطرف نشده است. علاوه بر اینها سیروان قربانی و محمد کاظمی هم مصدوم هستند که ان‌شاءالله هر چه زودتر به تیم اضافه شوند. همانطور که قبلاً گفتم طی دو سه هفته آینده جوانانی از تیم ما به فوتبال ایران اضافه خواهند شد که ماندگار خواهند بود.


کلانتری در پاسخ به این سؤال که سپاهان را هم می‌توانند در حافظیه همانند استقلال متوقف کنند، گفت: ما تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم و نسبت به شرایط حریف نوع بازی‌مان را انتخاب می‌کنیم. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که حتماً از بازی با سپاهان با دست پر خارج شویم.


وی در واکنش به این موضوع که فجرسپاسی مقابل پیکان یک بازی روان و تک ضرب را به نمایش گذاشت و آیا این روند در بازی با سپاهان و بازی‌های آینده ادامه خواهد داشت، اینطور واکنش نشان داد: ان‌شاءالله ما به دنبال این هستیم که یک بازی خوب و روی زمین مقابل سپاهان انجام دهیم و سپاهان هم همینطور یک بازی خوب روی زمین انجام می‌دهد و اگر شرایط مهیا باشد فردا یک بازی تاکتیکی و خوب را از هر دو تیم شاهد خواهیم بود. در هر لحظه بازی فردا ممکن است یک اتفاق بیفتد و شکل بازی حریف تغییر کند و ما باید نسبت به آن بازی کنیم.


سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز درباره حضور آزمایشی هواداران در ورزشگاه‌ها هم حرف زد و در این مورد با درخواستی از سازمان لیگ حرف هایش را مطرح کرد: اگر طرح آزمایشی است آن را در شهرستان‌ها هم اجرا کنند. اگر این طرح آزمایشی را در شیراز، اصفهان و قائمشهر اجرا کنند، شاید وضعیت فرق کند و باید شرایط طوری باشد که در شهرستان‌ها هم این اتفاق بیفتد. کار درستی نبود که این طرح در تهران آزمایش شود. البته شرایط حضور هواداران در ورزشگاه‌ها را باید در شهرستان‌ها هم فراهم کنیم و مسائل سخت‌افزاری مثل گیت الکترونیکی و ... آماده شود تا در آینده مشکلی برای حضور هواداران در ورزشگاه نداشته باشیم. ما توقع داریم که مسئولان استانی روز به روز بیشتر به تیم ما توجه کنند. فکر می‌کنم الان مسئولان ما خواب هستند! آنها باید کمک کنند تا شرایط فجر بهتر شود. ما بعد از بازی با استقلال و پیکان کسی را ندیدیم. غیر از بانی تیم خودمان و فرمانده سپاه کسی را ندیدیم که حمایت کند. ما یک تیمی داریم که اکثر بازیکنانش حدود 24 سال سن دارند و همه آنها جوان هستند و نیاز به حمایت دارند.

دیدگاهها