کد خبر : 1831170 | 07 تیر 1401 ساعت 17:30 | 3.7K بازدید | 4 دیدگاه

واکنش تند رئیس فدراسیون بوکس به تجمع بوکسورها

رئیس فدراسیون بوکس گفت: دوره قهرمانی برخی از این معترضین مقابل مجمع تمام شده و از آنها می‌خواهند این شرایط را تمام کنند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، حسین ثوری در حاشیه مجمع عمومی بوکس اظهار داشت: برنامه‌های فدراسیون با رای اکثریت اعضای مجمع به تصویب رسید و ما براساس رویکردی که تعریف کردیم، پیش می‌بریم.

* دوره قهرمانی‌تان تمام شده است

وی در مورد اعتراض برخی ملی پوشان سابق و قهرمانان مانند احسان روزبهانی در حاشیه مجمع گفت: ما مخلص همه پیشکسوتان هستیم، عزیزانی که از سر دلسوزی می‌خواهند به بوکس کمک کنند، اما اینکه من بخواهم  جوان 17، 18 ساله را که توانسته در آسیا مدال بگیرد و بهترین شود را کنار بگذارم و آنها را که در هر مسابقه‌ای رفته‌اند، در شب اول  و دوم باخته‌اند بیاورم، بسم الله.  تمام برد آنها مربوط به کویت بوده و بهتر از آن نبوده است. تو را خدا تمام کنید. باور کنید پا به سن گذاشته‌ و دیگر دوره قهرمانی‌تان تمام شده است. حرمت قهرمانی خود را حفظ کنید. 

* با دلسوزان زاویه نداریم

وی ادامه داد: ما زاویه‌ای با کسانی که می‌خواهند دلسوزانه کمک کنند نخواهیم گرفت و دوست شان داشتیم و خواهیم داشت. فدراسیون برای خودش برنامه دارد و  با افراد مدنظر خودش می‌تواند کارها را پیش ببرد. اینکه شما در آن برنامه فدراسیون سرمربی نشدید، مشکل من نیست. من یک سرمربی دارم و نمی‌توانم همه را به عنوان سرمربی انتخاب کنم.

* باید چه کار می‌کردیم که نکردیم؟

رئیس فدراسیون بوکس عنوان کرد:  اگر هر کدام از ما به حق خود قانع باشد، مشکلی پیش نمی‌آید. ما باید یک مربی که در شهرستان زحمت می‌کشد و برای تیم ملی بوکسور پرورش می‌دهد را ببینیم. برنامه ما براساس عدالت محوری است و براساس آن موفق هم بودیم. باید چه کار می‌کردیم که نکردیم؟ حامی مالی را در بدترین شرایط اقتصادی جذب کردیم و در بدترین امکانات مدال جهانی گرفتیم. مربیان ما با اخلاص کامل توانستند بهترین نتیجه تاریخ بوکس را رقم بزنند. چه کاری روی زمین مانده است که نتوانستیم انجام دهیم. اگر برخی از این کارهایی که کردیم ناراحتند، باشند. آن چیزی که برای ما مهم است اینکه بوکس دنیا به بوکس ما احترام می‌گذارد.

* اروپایی‌ها برای ما دعوت نامه می‌فرستند

وی تاکید کرد: بابت این موضوع هم سند دارم و کشورهای اروپایی برای ما دعوت نامه می‌فرستند. لهستان و لیتوانی لتونی از ما درخواست  حضور تیم ملی را کرده‌اند. همین امسال با کشورهای بزرگ دنیا مثل ازبکستان اردو داشتیم. از حرکاتی که صورت می‌گیرد، واقعا متاسفم اما این حرکات ما را یک قدم هم از اهداف مان دور و منحرف نمی‌کند.

* شرکت توسعه کار غیر کارشناسی و غیر عقلایی کرد

ثوری در مورد اینکه سالن بوکس را از این فدراسیون گرفته‌اند، گفت: یک کار غیر کارشناسی و غیر عقلایی از سوی شرکت توسعه و تجهیز و بدون اطلاع ما صورت گرفت. فقط ما اینطور فهمیدیم که  چند نفر به عنوان کارگر آنجا کار می‌کنند. متوجه شدیم که 4،‌5 ماه قبل یک جلسه ای را عاصم یوسفی بدون اینکه احترامی به جامعه بوکس بگذارد و بدون اطلاع ما می‌گذارد و نمی‌گوید که یک چیزی را می‌گیریم و یک چیز دیگر می‌دهیم.

* عاصم یوسفی گفت دلم خواست!

رئیس فدراسیون بوکس ادامه داد: حالا علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم روی زرنگی یا هرچیز دیگری آن را گرفته است. ما وقتی با دبیر هم صحبت کردیم گفت به من ارتباطی ندارد و آن را به ما داده‌اند. با عاصم یوسفی هم صحبت کردیم، اما پاسخ درست و حسابی به ما ندادند. یک کلام گفت که دلم خواست! 

* 20 درصد بوجه رشته‌های مدال آور را به ما بدهند، اندازه همان‌ها مدال می‌گیریم

ثوری گفت: من برای دفاع از حق بچه‌های بوکس پای این قضیه ایستاده‌ام تا پاسخ قانع کننده‌ای بیاورند. من 2، 3 روز است که تحت سنگین‌ترین فشارها هستم و باید پاسخگو باشم که جریان چیست. عاصم یوسفی به جای اینکه بدون تحقیق از شرایط بوکس و اینکه تاکنون چقدر هزینه شده است، یک جلسه‌ای را با ما می‌گذاشت تا امروز اینطور با آب و تاب صحبت نکنیم. واقعا بابت این تصمیم متاسفم. این سالنی که در حال ساخت بود،‌30 تا 40 درصد پیشرفت داشت. 

وی در مورد اینکه فدراسیون کشتی همان را هم تخریب کرده است، عنوان کرد: اگر قرار بود تخریب کنند، یک زمین دیگر می‌گرفتند و آن را به ما می‌دادند. زمین خوشبختانه در آزادی زیاد است و کشتی هم کم ندارد. پولی که به بعضی از این رشته‌های پر مدال می‌دهند، اگر 20 درصدش را به ما بدهند، اندازه همان ها مدال می‌گیریم.

دیدگاهها