کد خبر : 1967521 | 01 مهر 1402 ساعت 20:52 | 8.2K بازدید | 18 دیدگاه

امیدواریم تحریم فوتبال برطرف شود؛

وعده برای حمایت از تیم ملی تا قهرمانی آسیا

وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد تیم ملی فوتبال ایران بتواند به قهرمانی در جام ملت‌ها برسد.

وعده برای حمایت از تیم ملی تا قهرمانی آسیا

به گزارش "ورزش سه"، کیومرث هاشمی درخصوص دیدار با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال و امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی ایران عنوان کرد: فوتبال یکی دیگر از رشته‌های ورزشی است که به موازات سایر رشته‌ها با مسئولان این رشته هم نشست‌هایی برگزار می‌کنیم و امروز هم در راستای آماده سازی تیم ملی، گزارشی از آخرین روند آماده سازی برای حضور در جام ملت های آسیا و مقدماتی جام جهانی ارائه شد.

او ادامه داد: تیم ملی فوتبال ایران سال‌های سال است که از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دور بوده و تمام همت و تلاش مجموعه فدراسیون این است که با انجام بازی‌های خوب و پشتیبانی که انجام می‌شود در این دوره موفق باشند. ما هم به سهم خودمان موظف به حمایت از تیم‌های ملی فوتبال ایران هستیم؛ همانطور که در سایر رشته‌های ورزشی کشور این کار را می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: تیم ملی بزرگسالان ایران نماد مجموعه فوتبال کشور است که ما به سهم خودمان حمایت می‌کنیم و وظیفه داریم که برای حضور موفق تیم ملی در جام ملت‌های آسیا کمک کنیم.

هاشمی در مورد دیدار رئیس فیفا با رئیس جمهوری ایران در آمریکا و قول اینفانتینو برای آزاد شدن پول‌های بلوکه شدن فدراسیون اظهار کرد: به هرحال دولت و شخص رئیس جمهور به جز دیپلماسی سیاسی که در دستور کارش دارد، اعتقاد به دیپلماسی در حوزه‌های مختلف نیز دارند. موضوع دیپلماسی ورزش هم از موضوع‌های اساسی مدنظر دولت است که در مقر سازمان ملل این دیدار انجام شد و نشانگر این است که شخص رئیس جمهوری علاوه بر مسایل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در موضوع‌هایی که پیگیری می‌کنند، از موضوع ورزش هم غافل نشده اند. با درخواست رئیس فیفا این نشست برگزار شد و امیدواریم فدراسیون بین‌المللی فوتبال نسبت به مطالباتی که مجموعه فوتبال ما بر اثر تحریم دارد، کمک کند و ما به حق‌مان برسیم.

دیدگاهها