کد خبر : 2050643 | 04 تیر 1403 ساعت 05:08 | 29.7K بازدید | 27 دیدگاه

خرید یکی مثل شجاع و کنعانی سهمیه خارجی نیست

لژیونرهای ایرانی در صورت بازگشت به لیگ برتر به‌عنوان سهمیه خارجی محسوب نمی‌شوند.

خرید یکی مثل شجاع و کنعانی سهمیه خارجی نیست

به گزارش "ورزش سه"، سال گذشته قوانینی تصویب شد که بسیاری از آنها جای بحث داشت و تعجب‌آور بود، اما تقریبا بیشتر آنها در آیین نامه جدید نقل و انتقالاتی سازمان لیگ اصلاح شده و برخی بندهای آن برداشته که یکی از این موارد، عدم احتساب سهمیه خارجی برای لژیونرهای ایرانی است.

قوانین سال گذشته اینطور بود که اگر باشگاه‌ها یک بازیکن ایرانی را از تیم‌های خارجی به خدمت بگیرند، جزء 6 خرید خارجی محسوب می‌شود، اما حالا این مورد برداشته شده است.

در شرایطی که سازمان لیگ در قوانین جدید خود عنوان کرده سهمیه خرید بازیکنان خارجی پنج نفر خواهد بود (یک نفر آسیایی)، اما یک بند اضافه کرده که جذب لژیونرهای ایرانی برای باشگاه‌ها جزء سهمیه خارجی محسوب نمی‌شود.

2024275

در نقل و انتقالاتی تابستان سال گذشته، برخی بازیکنان ازجمله محمدحسین کنعانی‌زادگان و شهاب زاهدی برای پرسپولیس، مهرداد محمدی برای استقلال، شجاع خلیل‌زاده و امیرحسین حسین‌زاده برای تراکتور و... خریدهای خارجی باشگاه‌ها محسوب می‌شدند که حالا این اتفاق نمی‌افتد ولی جزو خریدهای سهمیه لیگ برتری به حساب می‌آیند.

در بند 9 ماده 36 آیین نامه نقل و انتقالات سازمان لیگ اشاره شده: «بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های خارج از کشور که با باشگاه‌های لیگ برتر قرارداد منعقد می‌نمایند، سهمیه خارجی محسوب نشده و فقط به‌عنوان سهمیه لیگ برتری شناخته می‌شوند.»

دیدگاه‌ها