کد خبر: 1537860/2 زمان: 10:55   1397/04/21 بازدید: 131,914

جامعه‌ی فوتبال مودریچ را شایسته می‌داند

توپ طلا را به مودریچ بدهید

ستاره‌ی رئال مادرید، مودریچ در رسیدن تیمش کرواسی به فینال جام جهانی نقش بسیار مهمی ایفا کرده و یکی از شانس‌های کسب کفش طلای جام جهانی 2018 روسیه است. 

به گزارش "ورزش سه"، امسال سالی است که حاکمیت دوگانه بر توپ طلای فیفا می‌تواند سرانجام به پایان برسد. در یک دهه‌ی  گذشته، جایزه‌ی پرافتخار دنیای فوتبال یا در اختیار لیونل مسی و یا در اختیار کریستیانو رونالدو قرار گرفته. ولی این بار ممکن است توپ طلا، برنده‌ی دیگری داشته باشد. 


با توجه به اینکه رونالدو و مسی هر دو در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی جام جهانی حذف شده و به خانه برگشته‌اند و هیچیک از آنها نتوانست در بزرگترین صحنه‌ی فوتبالی دنیا، نشان دهد در اوج آمادگی قرار دارد، حالا این فرصت بوجود آمده که در ماه دسامبر، توپ طلا به دستان فوتبالیست دیگری سپرده شود. 

 


در بنگاه‌های شرط‌بندی، رونالدو همچنان بخت اول فتح توپ طلا به حساب می‌آید چرا که او در ماه می به رئال مادرید کمک کرده برای سومین سال پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی برسد و در روسیه هم برابر تیم ملی اسپانیا یک هت تریک عالی داشت. 


مسی هم در فصل 2017-2018 به بارسلونا کمک کرد تا هم در لالیگا و هم در کوپا دل‌ری به قهرمانی برسد. او هم در جام جهانی روسیه در مقابل نیجریه گلی زیبا به ثمر رساند و در جریان شکست تیمش در مقابل فرانسه هم دو پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داد. 


ادن هازارد، ستاره‌ی بلژیک در آستانه‌ی بازی تیمش با فرانسه در مرحله‌ی نیمه‌نهایی گفت " توپ طلا را یا به رونالدو می‌دهند یا به مسی. یادم می‌آید یک سال فرانک ریبری همه‌ی افتخارهای ممکن را بدست آورد ولی توپ طلا نصیبش نشد ".

 


کریستیانو رونالدو که مثل مسی تا کنون پنج بار فاتح توپ طلا شده در سال 2018 به هیچ وجه در حد و اندازه‌‌ی سالهایی که با اقتدار عنوان بهترین فوتبالیست دنیا را بدست آورده، ظاهر نشده. 


مسی هم با اینکه امسال در بارسلونا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته ولی کارشناسان بعید می‌دانند یک بار دیگر به توپ طلا برسد. همه انتظار داشتند امسال توپ طلا به نیمار برزیلی تعلق بگیرد ولی مصدومیت او در نیم‌فصل دوم لیگ فرانسه و حذفش از جام جهانی روسیه در مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی، احتمال تصاحب توپ طلا توسط نیمار را هم بسیار کاهش داده. 

 


به نظر می‌رسد در حال حاضر هیچ فوتبالیستی به اندازه‌ی لوکا مودریچ، کاپیتان 32ساله‌ی کرواسی شایسته‌ی دریافت توپ طلا نباشد. مودریچ 32ساله یکی از اصلی‌ترین عوامل صعود کروات‌ها به فینال جام جهانی 2018 بوده و در کنار راکیتیچ، ستاره‌ی بارسلونا در روسیه یکی از باکیفیت‌ترین زوج‌های فوتبالی را ساخته. بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر امسال توپ طلا به مودریچ تعلق گیرد، واقعاً حق به حقدار رسیده است. کارشناسانی که تعدادشان روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود. باید تا ماه دسامبر صبر کرد و دید در نهایت جایزه‌ی پرافتخار توپ طلا به دست کدام فوتبالیست خوش‌اقبال داده خواهد شد.

 

عکس‌ها: امیرحسین خیرخواه

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.