کد خبر : 1981022 | 28 آبان 1402 ساعت 19:20 | 7.1K بازدید | 1 دیدگاه

دو مدال برنز آسیا بعد از 4 سال تعلیق

تیم ملی جودوی جوانان پسران در مسابقات قهرمانی آسیا پس از چهار سال دوری از میادین رسمی با کسب دو مدال برنز به کار خود پایان داد.

دو مدال برنز آسیا بعد از 4 سال تعلیق

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات جودوی جوانان قهرمانی آسیا که از روز شنبه ۲۷ آبان ماه با حضور ۱۷۲ جودوکار از ۱۵ کشور به میزبانی ازبکستان در تاشکند آغاز شده بود با کسب دو مدال برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید. امروز یکشنبه در روز دوم و پایانی هشت جودوکار کشورمان به روی تاتامی رفتند که حاصل تلاش آنها دو مدال برنز بود.
در وزن ۸۱- کیلوگرم، الیاس پرهیزگار پس از یک دور استراحت، برابر «عبدوجلال اوف» تاجیکستان نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

امیر عباس چوپان در وزن ۹۰- کار خود را با ضربه فنی «مون خسای خان» از مغولستان آغاز کرد و سپس برابر «سامانووا» از ازبکستان بازنده تاتامی را ترک کرد. وی در گروه شانس مجدد «سعد الحجری» نماینده عربستان را با اجرای فن «اسوتوگاری» ضربه فنی کرد و راهی دیدار رده‌بندی شد. چوپان در دیدار رده‌بندی مغلوب «رجب اف» از تاجیکستان شد و  مدال برنز را از دست داد.

محمدجواد محبی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۹۰- کیلوگرم همان دور نخست به «سویان جانوف» از ترکمنستان باخت و حذف شد.

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم امیر پویا نوحی پس از یک دور استراحت، نتیجه را به «شوراخ ماتوف» ازبکستانی واگذار کرد و در گروه شانس مجدد هم به «ویشال» از هند بازی را واگذار و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

محمدحسین یاقوتی در همین وزن دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس به «پارک» از کره جنوبی باخت. یاقوتی در گروه شانس مجدد برابر «آلتانگریل» از مغولستان را از پیش‌رو برداشت. وی  در دیدار رده‌بندی «چن تسای» از چین تایپه را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم امیر عباس موحد در نخستین مبارزه خود «ژان تیلک» از قزاقستان را شکست داد و سپس با برتری مقابل «گانتولگا» از مغولستان به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله نتیجه را به «ژولداشکازیف» از قرقیزستان باخت و به دیدار رده‌بندی رفت. موحد برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به مصاف «سعود منانی» از عربستان رفت و پس از کسب پیروزی روی سکوی سوم ایستاد و دومین نشان برنز کشورمان را به خود اختصاص داد.

در گروه بانوان و در وزن ۷۸- کیلوگرم مریم پیمانی در نخستین مبارزه برابر «آیل تیگوباتار» از کشور مغولستان بازنده تاتامی ترک کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. راحیل مرادی نیز در وزن ۷۸+ کیلوگرم همان ابتدا در مصاف «کیم مین یونگ» از کره جنوبی باخت و کنار رفت.

لازم به ذکر است تیم ملی جودو نوجوانان و جوانان کشورمان پس از دایان چهار سال تعلیق برای نخستین بار در مسابقات جودوی قهرمانی آسیا حضور پیدا کرد.

دیدگاهها