کد خبر : 2051669 | 09 تیر 1403 ساعت 16:12 | 58.2K بازدید | 54 دیدگاه

امسال اتفاق نادر و خوبی افتاد؛

خلیلی: ۵ سال دیگر بازیکنان ما را خواهید دید

محسن خلیلی در مورد شرایط تیم‌های آکادمی پرسپولیس صحبت کرد.

خلیلی: ۵ سال دیگر بازیکنان ما را خواهید دید

به گزارش "ورزش سه"، محسن خلیلی، مدیر آکادمی پرسپولیس، درباره محقق شدن وعده اسپانسر پرسپولیس و پرداخت درآمد پرسپولیس گفت: خوشبختانه امروز یک اتفاق خوب و نادر افتاد، با پرداختی‌ای که امسال انجام می‌شود، این سه سالی که من حضور داشتم تسویه می‌شود و بدهی‌های بچه‌ها را با کمک اسپانسر خوب‌مان پرداخت می‌کنیم. اتفاق تازه‌ای که در فوتبال پایه افتاد اختصاص دادن درصدی از درآمد یک محصول، به تیم آکادمی است. یک تشکر ویژه از مدیریت باشگاه، آقای درویش، هیئت مدیره و همچین آقای حدادی عزیز که پیگیری کارهای پایه بودند و ارتباط خوبی را بین باشگاه و آکادمی برقرار کردند.

خلیلی ادامه داد: امیدوارم این اتفاق دائمی و مستمر باشد و پشتوانه باشگاه پرسپولیس و تمامی تیم‌ها نگاه ویژه‌ای به آکادمی‌ها داشته باشند تا بتوانیم آینده‌سازان فوتبال کشورمان را در هر تیمی داشته باشیم. تا ۵ سال دیگر بازیکنانی که در لیگ برتر بازی می‌کنند بازیکنان جوانان و امید ما هستند. امیدوارم سرمایه‌گذاری خوب و اثر بخشی باشد.

خلیلی درباره نتایج خوب آکادمی در سال گذشته و اهداف و برنامه‌هایی که برای امسال دارد توضیح داد: این کار تیمی و گروهی بوده و کل و مجموعه زحمت کشیدند. ما یک برنامه ۵ساله را تقدیم باشگاه کردیم که ۳ سال آن گذشته است و در سال چهارم هستیم و اهداف ویژه‌ای را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم زیرساخت خودمان را کامل کنیم و نگاه ویژه‌تری نسبت به بازیکن‌سازی و اضافه کردن بازیکنان جوان به بحث تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم. نتیجه‌گیری در فوتبال پایه خیلی مهم است و باعث انگیزه می‌شود و قهرمانی خیلی جذاب است، ولی نگاه من بیشتر روی بازیکن‌سازی است چون وظیفه آکادمی پشتوانه تیم بزرگسالان است و در کنار آن نتیجه هم برای ما مهم است مانند دو-سه سال گذشته که تیم امیدمان در کورس قهرمانی بود ولی بخاطر تعدد بازیکنان‌مان در تمرینات بزرگسالان بلاخره به مشکل خوردیم.

او درباره تاثیر الزامات AFC در نگاه مدیران باشگاه‌ها به آکادمی گفت: در سطح کشور خیلی محسوس بوده است و دارم می‌بینم بعد از فشاری که AFC آورده است ملزم به اجرای آن قوانین شدند و روز به روز حساسیت بیشتری به خرج می‌دهند ولی قضیه پرسپولیس جدا بوده و از روزی که ما آماده‌ایم جزء نفرات اولی بودیم که بحث حرفه‌ای‌سازی را گرفتیم و مشکلاتش را رفع کردیم. در این دو دوره اخیر که جزء منتخبین آسیا از ایران بودیم، نقصی در آکادمی نداشتیم. امسال و سال آینده با اضافه شدن تیم بانوان و قوانین و بحث‌های دیگری که هست سعی می‌کنیم نفر اول باشیم.

دیدگاه‌ها