حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1694855/50 زمان: 10:07   1399/04/20 بازدید: 11,061

تبعات احتمالی قانون جدید دولت اسپانیا درباره شرط‌بندی

ممنوعیت تبلیغ شرط‌بندی در اسپانیا؛ فقط نیمه شب

دولت اسپانیا قصد دارد تبلیغ شرط‌بندی فوتبالی را در استادیوم ها، روی پیراهن بازیکنان و در زمان پخش تلویزیونی بازی ها را ممنوع کند.

به گزارش "ورزش سه"، دولت اسپانیا قصد دارد به زودی با اجرایی کردن یک قانون، هر گونه تبلیغ شرط‌بندی آنلاین در جریان مسابقات فوتبال را ممنوع کند. بر اساس این قانون جدید، تبلیغات مربوط به شرط‌بندی تنها بعد از ساعت ۱ بامداد مجاز بوده و می‌تواند تا ساعت ۵ صبح در معرض دید قرار داشته باشد.

 

 

بر اساس این قانون تنها شبکه‌های تلویزیونی می‌توانند در ساعت‌هایی که گفته شد تبلیغات شرکت‌های شرط‌بندی را پخش کنند ولی قرار گرفتن نام این شرکت‌ها روی پیراهن تیم‌ها یا درون استادیوم‌ها به کلی ممنوع خواهد بود.

 

 

این قانون در اسپانیا سر و صدای زیادی به پا کرده چرا که هم باشگاه‌ها و هم تلویزیون‌ها از آن متضرر خواهند شد. در صورت اجرایی شدن این قانون باشگاه هایی مثل والنسیا که در حال حاضر اسپانسر اصلی شان یک شرکت شرط‌بندی است و نام آن روی پیراهن آنها نقش بسته با بیشترین مشکل مواجه خواهند شد.

 

 

نسخه نهایی این قانون که برای تصویب از سوی دولت اسپانیا ارائه خواهد شد توسط وزارت امور مشتریان این کشور طراحی شده است. در نسخه قبلی این قانون که در ماه فوریه تهیه شده بود قواعد سهل‌تری وجود داشت و از جمله آنها این بود که تبلیغات شرط‌بندی تلویزیونی می‌تواند توانست از ساعت ۸ شب شروع شود. در نسخه جدید اما این زمان به ۱ بامداد منتقل شده است.

از این گذشته در نسخه قبلی این قانون پیشنهادی، ممنوعیت درج شدن تبلیغات شرط‌بندی روی پیراهن تیم‌ها تنها به پیراهن‌های سایز کودکان خلاصه می‌شد و باشگاه‌ها حق نداشتند روی پیراهن‌هایی که در فروشگاه‌های خود با اندازه کودکان به فروش می‌رسانند از چنین تبلیغاتی استفاده کنند. اما در قانون جدید درج هر نوع تبلیغ شرط‌بندی روی پیراهنها به کلی ممنوع شده.

 

در این قانون جدید برای جلوگیری از دور زده شدن قانون به مسائلی همانند پخش مسابقات از شبکه‌های مجازی‌ای مثل یوتیوب هم توجه شده. در قانون آمده که حتی در زمان پخش مسابقات یا خلاصه آنها از شبکه‌های مجازی مثل یوتیوب نباید از تبلیغات شرط‌بندی استفاده شود مگر آنکه زمان نمایش آن از ساعت ۱ بامداد تا ۵ بامداد باشد.

 

 

بخشی از این قانون که به ممنوعیت تبلیغات تلویزیونی اختصاص دارد از شب گذشته در این کشور به اجرا درآمده و تلویزیون‌ها تبلیغات مربوط به شرط‌بندی را از تصاویر خود حذف کرده‌اند. اما بخشی از این قانون که به مساله پیراهن باشگاه‌ها مربوط می‌تواند شود از فصل آینده اجرایی خواهد شد.

 

این قانون در اسپانیا مخالفین بسیاری دارد و عده زیادی مدعی هستند که دولت چپگرای اسپانیا از اجرایی کردن آن هدف‌های سیاسی دارد و نه دغدغه ورزش و حفاظت از منافع عامه. در هر صورت این خبر تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد فوتبال در اسپانیا خواهد گذاشت چرا که باشگاه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.