کد خبر : 1824402 | 25 اردیبهشت 1401 ساعت 10:11 | 34.4K بازدید | 8 دیدگاه

وستهم – منچسترسیتی، 17:30

چشم امید یونایتد به لطف گواردیولا و تیمش!

شیاطین سرخ بعد از جا ماندن از لیست سهمیه‌داران لیگ قهرمانان در انگلیس، ممکن است شانس رفتن به لیگ اروپا را هم از دست بدهند.

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایران ورزشی، هفته سی ‌و ‌هفتم لیگ برتر انگلیس علاوه بر حساسیتی که به خاطر رقابت شانه ‌به شانه منچسترسیتی و لیورپول در صدر جدول برای نزدیک‌تر شدن به کسب مقام قهرمانی دارند، از یک نظر دیگر هم جالب توجه است. اینکه برخلاف معمول امروز هواداران منچستریونایتد برای پیروزی دشمن و رقیب همشهری‌‌شان منچسترسیتی آرزوی موفقیت می‌کنند. شاید برای خیلی از آنها اینکه امسال منچسترسیتی قهرمان شود یا لیورپول تفاوتی نداشته باشد چون یکی رقیب همشهری است و دیگری رقیب دیرینه -اگرچه شاید آنها ترجیح دهند سیتی قهرمان شود تا لیورپول چون مرسی‌ساید‌ی‌ها تنها یک قهرمانی تا رسیدن به یونایتد در صدر پرافتخارترین تیم‌های جزیره فاصله دارند -اما امروز روزی است که منچستریونایتد و هوادارانش به پیروزی منچسترسیتی در خانه وستهم امیدوار هستند. دلیلش هم نه به خاطر ماندن سیتی در کورس قهرمانی بلکه به خاطر خطری است که از جانب وستهم شیاطین سرخ را تهدید می‌کند.
در حالی که تنها یک هفته دیگر به پایان فصل باقی مانده است، وستهم 55 امتیازی با یک بازی کمتر نسبت به منچستریونایتد و با 58 امتیاز در رده هفتم قرار دارد. منچستریونایتد بازی هفته سی‌ و ‌هفتمش را پیش از این انجام داده است اما وستهم در صورتی که این هفته پیروز شود، با توجه به تفاضل گل بهترش نسبت به یونایتد جای این تیم را در رده ششم جدول می‌گیرد. این یعنی که شیاطین سرخ بعد از جا ماندن از لیست سهمیه‌داران لیگ قهرمانان در انگلیس، ممکن است شانس رفتن به لیگ اروپا را هم از دست بدهد. 
در هفته پایانی لیگ برتر در حالی که منچستریونایتد میهمان کریستال پالاس خواهد بود، وستهم هم به خانه برایتون می‌رود. رقبای هر دو تیم جزو تیم‌هایی هستند که پتانسیل به دردسر انداختن و کسب پیروزی مقابل من‌یونایتد و وستهم را دارند. پس به نفع رالف رانگنیک و شاگردانش است که امروز وستهم به سیتی ببازد. البته این کاری نیست که سیتی به خاطر منچستر‌یونایتد بخواهد انجام دهد چون خودش هم ملزم به کسب پیروزی است وگرنه دوباره ممکن است لیورپول را در صدر جدول ببیند، لیورپولی که سه‌شنبه میهمان ساوتهمپتون خواهد بود. 
در هفته آخر مسابقات در حالی که منچسترسیتی در خانه میزبان استون‌ویلا خواهد بود، لیورپول در آنفیلد از ولورهمپتون پذیرایی می‌کند.

دیدگاهها