کد خبر : 1847055 | 15 مهر 1401 ساعت 23:14 | 150.8K بازدید | 28 دیدگاه

با اعلام فهرست اولیه مینی‌کمپ داخلی؛

شب تلخ این چند بازیکن امیدوار به تیم‌ملی!

با اعلام لیست مینی‌کمپ تیم ملی، شانس سایر بازیکنان لیگ برتری برای حضور در جام جهانی به حداقل رسید.

شب تلخ این چند بازیکن امیدوار به تیم‌ملی!

به گزارش "ورزش سه"، بلافاصله پس از پایان هفته هشتم لیگ برتر، کارلوس کی‌روش فهرست جدید خود برای ریکاوری و تمرینات بازیکنان داخلی موردنظر خود را در حالی اعلام کرد که نام 16 نفر در این لیست دیده می‌شود؛ لیستی که به اعتقاد بسیاری، تشکیل‌دهنده بازیکنانی است که او از بین آنها مهره‌های لیگ برتری خود را معرفی خواهد کرد.

لیست کنونی کی‌روش از 5 تیم لیگ برتری پرسپولیس (5)، استقلال (5)، سپاهان (3)، گل‌گهر (2) و پیکان (1) است که سه جلسه در روزهای شانزدهم تا هجدهم مهرماه باید خود را به کارلوس کی‌روش معرفی کنند. مشخص نیست که سرمربی پرتغالی تیم ملی لیست دیگری را هم در آینده منتشر می‌کند یا خیر اما با اعلام نام این 16 نفر تا حد زیادی استراتژی او برای فهرست نهایی تیم‌ملی مشخص شده است.

نکته مهم اینکه باتوجه به دعوت از 16بازیکن لژیونر و همچنین امکان قراردادن نام 26 نفر در لیست نهایی، به نظر می‌رسد کی‌روش در نهایت 10 بازیکن از لیگ برتر را در لیست خود قرار دهد. البته باید دید آیا کی‌روش در ادامه از بازیکنان دیگری هم دعوت خواهد کرد یا خیر.

* 10 بازیکن با شانس بالا برای لیست نهایی
از بین نفرات حاضر در لیست فعلی کارلوس کی‌روش، 10 بازیکن در اردوی اتریش حضور داشتند: بیرانوند، حسینی و نیازمند/ رضاییان، پورعلی‌گنجی، جلالی و نورافکن/ سرلک و امیری/ ترابی. این نفرات احتمالا بیشترین میزان شانس را برای حضور در لیست نهایی خواهند داشت که البته باتوجه به حضور عابدزاده، شاید خط خوردن یک دروازه‌بان از بین نیازمند و حسینی، اجتناب‌ناپذیر باشد.

* یک غیبت مهم و یک بازیکن جدید
نکته جالب این لیست، غیبت صالح حردانی است که علاوه بر حضور در مینی‌کمپ قبلی، با تیم ملی راهی اتریش نیز شد اما حالا در این لیست جایی ندارد. از طرف دیگر دعوت از روزبه چشمی که در دو لیست قبلی جایی نداشت، نکته مهم فهرست جدید سرمربی پرتغالی تیم ملی است. چشمی در جام جهانی قبلی نیز به تیم ملی دعوت شد. (وحید امیری در مینی کمپ حضور نداشت اما برای اردوی اتریش دعوت شد)

* علامت سوال بزرگ روی شش بازیکن
نام نفرات دیگری هم در این لیست دیده می‌شود که توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند؛ سامان فلاح و محمد خدابنده‌لو، دو بازیکن جوان لیگ برتر توانسته‌اند از سد سایر نفرات عبور کرده و به لیست برسند و آرمین سهرابیان و ابوالفضل جلالی نیز به عنوان دو مدافع در مینی‌کمپ حضور خواهند داشت. همچنین مهدی مهدی‌پور و محمد محبی پس از درخشش در استقلال از سوی کی‌روش فراخوانده شده‌اند.

* ناامیدی بزرگ برای ستاره‌ها و منتخبان اسکوچیچ
از بین بازیکنانی که توسط اسکوچیچ دعوت می‌شدند و در اردوی اول کی‌روش حاضر نبودند، عارف غلامی و سروش رفیعی (و حسین زاده که البته لژیونر است) در این لیست هم جایی ندارند. نکته مهم اینکه شاید تا حد زیادی مشخص شده باشد که کی‌روش روی نفراتی چون دانیال اسماعیلی‌فر، محمدرضا اخباری و... هم نظر چندانی ندارد.

* پایان کار 10 بازیکن لیگ برتری؟
نسبت به مینی‌کمپ قبلی با حضور بازیکنان لیگ برتری، 10 بازیکن در این لیست حضور ندارند. در صورتی که کی‌روش مینی‌کمپ دیگری نداشته باشد، شانس این بازیکنان برای حضور در جام جهانی به حداقل خواهد رسید. مهدی شیری، عارف آقاسی و صالح حردانی/ محمد کریمی، یاسین سلمانی، رضا اسدی و مهدی حسینی/ مهدی قایدی، سعید صادقی و شهریار مغانلو، بازیکنانی هستند که امیدهایشان برای دعوت به تیم‌ملی در حداقل خود قرار دارد.


* استراتژی کی‌روش؛ سابقه و تجربه با کمترین ریسک
از 16 بازیکن لیگ برتری دعوت شده می‌توان دریافت که کی‌روش قصد دارد با حداقل ریسک ممکن لیست نهایی خود را ببندد و مسافران جام جهانی را مشخص کند. استفاده از نفراتی چون روزبه چشمی نشان می‌دهد که کی‌روش قصد دارد بیشتر به بازیکنانی شانس دعوت بدهد که پیش‌تر اعتماد او را جلب کرده‌اند.

* سه هفته سرنوشت‌ساز برای نفرات جا مانده
اگرچه کی‌روش این لیست را به عنوان مینی‌کمپ اعلام کرده اما به نظر می‌رسد سایر بازیکنان شانس چندانی برای دعوت نداشته باشند. با این حال نکته مهم این است که هنوز سه هفته دیگر از لیگ برتر باقی مانده و شاید هفته دوازدهم نیز برگزار شود تا به این ترتیب هنوز اندک امیدی برای بازیکنان شاغل در لیگ برتر خلیج فارس باقی مانده باشد؛ بازیکنانی که شاید با درخشش خیره‌کننده در لحظه آخر نامشان را وارد لیست کنند. نباید فراموش کرد که ایران باید لیست 35 تا 55 نفره خود را تا آخر ماه تحویل فیفا بدهد.

بازیکن جدید نسبت به مینی‌کمپ 24 نفره: روزبه چشمی و (وحید امیری)
غایب نسبت به اردوی اتریش: صالح حردانی
غایب نسبت به مینی‌کمپ: شیری، آقاسی، حردانی/ کریمی، سلمانی، اسدی، حسینی/ قایدی، صادقی، مغانلو
غایب نسبت به آخرین لیست اسکوچیچ: سروش رفیعی و عارف غلامی

دیدگاهها