کد خبر: 1537419/47 زمان: 15:41   1397/04/19 بازدید: 27,924

جام سوباشیچ، پیکفورد، کورتوا و لوریس

گزارش: گلرهایی که نویر را جا گذاشتند

4 سال پیش مانوئل نویر شاخص ترین چهره مانشافت در جام جهانی بود و برای رقابت با مسی و رونالدو هم برگزیده شد اما حالا اوضاع متفاوت است.

به گزارش "ورزش سه"، نویر در حالی به جام جهانی رسید که آمادگی همیشگی را نداشت و این در حالی بود که ژرمن ها ترشتگن را روی نیمکت ذخیره ها داشتند. به هر حال کاپیتان نویر در درون دروازه آلمان قرار گرفت و در سه بازی 5 گل خورد تا همراه با تیم ملی کشورش خیلی زود از جام کنار برود.

 

 

در همین شرایط، دروازه بانان دیگری با درخشش قابل توجه، یک تنه تیمشان را در جام نگه داشتند. از آکینفف که از موجبات حذف ماتادورها بود تا بیرانوندی که پنالتی رونالدو را مهار کرد اما حالا همه جا از این 4 دروازه بان صحبت می کنند: پیکفورد، کورتوا، سوباشیچ و لوریس.

 

گلر تیم ملی انگلستان تا پیش از جدال با سوئد هیچ کلین شیتی نداشت اما تعداد سیوها متعددش و مهار شوت های سهمگین سبب شده بود تا دروازه بان اورتون مورد توجه رسانه های مختلف و البته فوتبال دوستان بریتانیایی قرار بگیرد.

 

 

 

حریفِ مستقیم پیکفورد، گلر تیم کرواسی است. کسی که در 2 بازی اخیر با درخشش در پنالتی ها، تیمش را به نیمه نهایی آورده و نشان داده که دروازه بانی با استانداردهای جهانی است. شاید او توانایی نویر را نداشته باشد اما بدون شک اکنون روزهای اوجش را سپری می کند.

 

 

دو سنگربان بعدی، شناخته شده تر هستند. لوریس و کورتوا رقبای جدی یکدیگر در لیگ جزیره محسوب می شوند و امروز حساس ترین دوئلشان را برگزار خواهند کرد.

 

لوریس در این جام با انتقاداتی مواجه بوده اما همواره با سیوهای دیدنی نقش یک کاپیتان را ایفا کرده است.

 

 

البته جای پرسیو ترین دروازه بان ها در این جام خالی به نظر می رسد. اوچوآ دروازه بان مکزیک در 4 بازی 25 سیو انجام داد و همچنان با اختلافی فاحش نسبت به کورتوا در صدر قرار دارد. پس از او کاسپر اشمایکل با 21 سیو در رده دوم است. او 91.3 درصد شوت های در چارچوب دانمارک را سیو کرده و از این بابت بهترین است.

 

از بین 4 گلر باقی مانده، تیبو کورتوا بیش از دیگران سیو داشته، او در 5 بازی 18 سیو کرده و امیدوار است به رکورد اوچوا برسد.

 

 

همچنین دنیل سوباشیچ نرخ بیشتری در سیو توپ ها دارد. او تنها دروازه بان حاضر در نیمه نهایی است که بیش از 80 درصد شوت های در چارچوب کرواسی را مهار کرده است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.