حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1676028/44 زمان: 14:30   1399/01/12 بازدید: 1,385

تغییر برنامه ها به خاطر تاخیر در برگزاری المپیک

مسابقات جهانی تکواندو 2021 هم به تعویق افتاد

مسابقات جهانی تکواندو 2021 به دلیل برگزاری المپیک با یک سال تاخیر، با تعویق چند ماهه مواجه شد. 

به گزارش "ورزش سه"، با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو مسابقات قهرمانی جهان 2021 - ووشی که قرار بود ماه "می" برگزار شود با تعویق و در 4 ماهه پایانی سال 2021 پیگیری خواهد شد که زمان دقیق به زودی اعلام می‌شود.


 دکتر "چو" رییس فدراسیون جهانی تکواندو در نامه‌ای به اعضای این فدراسیون ضمن آرزوی سلامتی برای خانواده بزرگ تکواندو تاکید کرد که در حال حاضر باید بیش از هر زمان دیگری مراقب سلامتی خود باشیم. 
در ادامه این آمده است:


در طول دو هفته ی اخیر فدراسیون جهانی تکواندو، سه جلسه ی مجزا با ریاست کمیته بین المللی المپیک و جلسات بیشماری نیز با اعضاء بخش های ورزشی این کمیته در خصوص تعویق تاریخ بازی‌های المپیک و پارالمپیک و تغییرآن به سال 2021 داشته است.


با توجه به اینکه تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک توکیو به 23 جولای تا 8 آگوست 2021 و بازی‌های پارالمپیک به 24 آگوست تا 5 سپتامبر 2021 تغییر یافته، فدراسیون جهانی تکواندو نیز در تقویم رویدادهای خود تغییراتی خواهد داشت. 


برهمین اساس مسابقات قهرمانی جهان 2021 که قرار بود ماه "می" به میزبانی "ووشی" چین برگزار شود با تعویق و در 4 ماهه پایانی سال 2021 پیگیری خواهد شد که زمان دقیق به زودی اعلام می‌شود.


همچنین هیچ تغییری در سهمیه‌های کسب شده قاره‌های آفریقا، اقیانوسیه و پن امریکا ایجاد نخواهد شد و مسابقات کسب سهمیه قاره آسیا و اروپا نیز در سال‌جاری و با در نظر گرفتن شرایط برگزار می‌شود که تاریخ برگزاری آن متعاقبا اعلام می‌گردد.  


تمامی رویدادهای گرید یک و دو (G1 و  G2) فدراسیون جهانی تکواندو تا آخر ماه "می" کنسل شده و به به تعویق می‌افتد. رویدادهای دیگر بعد از این تاریخ نیز با در نظر گرفتن شرایط برگزار می‌شود و در صورت نیاز به منظور حفظ سلامت و امنیت همگان تاریخ آنها را نیز تغییر خواهیم داد.


رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان نیز در در تاریخ 14 تا 18 اکتبر 2020 (23 تا 27 آبان‌ماه)  به میزبانی "صوفیه" بلغارستان همزمان با مجمع فدراسیون جهانی تکواندو و در تاریخی که از پیش اعلام شده، برگزار میشود اما سمپوزیوم تکواندو به دلیل مشکلات بودجه‌ای  و تغییرات به وجود امده در  هزینه های بازی‌های المپیک برگزار نخواهد شد.


همچنین مسابقات فینال گرندپری و مراسم گالا نیز در نوامبر 2020 و به میزبانی مکزیک انجام خواهد شد.


رییس فدراسیون جهانی تکواندو در پایان تاکید کرد که خانواده تکواندو با قدرت، اتحاد و همبستگی از این بیماری همه‌گیر در سراسر دنیا و چالش‌های پیش رو به سلامت گذر خواهد کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.