کد خبر: 1787189/58 زمان: 17:51   1400/07/30 بازدید: 26,814

ساکت در ایران آپارتاید رسانه‌ای داریم

حمله مدیرعامل سپاهان به رسانه‌های ورزشی !

محمدرضا ساکت، مدیرعامل سپاهان در نشست مطبوعاتی روز گذشته از عبارت آپارتاید رسانه ای استفاده کرد.

به گزارش "ورزش سه"، ساکت قبلا نیز در یکی دو مرتبه برای نشان دادن تفاوت پوشش رسانه ای میان تیم فوتبال سپاهان که با 5 قهرمانی یکی از تیم های پرافتخار تاریخ لیگ برتر است با دو تیم پرطرفدار تهرانی استقلال و پرسپولیس از این عبارت استفاده کرده بود.

 

مثالی که ساکت از آن نام برد، موضوع حضور سپاهان در رقابت های جام باشگاههای جهان در یک دهه پیش است که به اعتقاد او به اندازه کافی از سوی روزنامه های ورزشی آن زمان تحویل گرفته نشده است.

 

جالب اینکه در آن زمان فضای رسانه ای ورزشی ایران در اختیار نشریات و روزنامه هایی بود که با مرکزیت تهران چاپ می شدند و به نقاط مختلف کشور ارسال می گردیدند. فضایی که اکنون با ظهور وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به کلی درهم شکسته و تبدیل به چیز تازه ای شده است.

 

ساکت در حالی این عبارت را به کار برد که در هر صورت فعالیت رسانه ها در ایران مثل همه جای دنیا تحت تاثیر بازار و علاقه مخاطب است و با توجه به اینکه پرسپولیس و استقلال هوادار بیشتر دارند مشخص است که طبعا سوی تولید اخبار بیشتر متوجه بازیکنان این دو باشگاه است و اخبار استقلال و پرسپولیس با سرعت و مقیاس بزرگتری نسبت به سپاهان و سایر تیم های پوشش داده می شود.

 

 


ساکت در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت:  متاسفانه  آپارتاید رسانه‌ای گسترده ای در کشورمان وجود دارد. فراموش نمی‌کنیم سالی که به باشگاه‌های جهان رفتیم هیچ کس در تهران به استقبال نیامد. حتی هیچ رسانه‌ای تیتر بزرگی را منتشر نکرد. جای تأسف دارد آپارتاید رسانه‌ای وجود دارد اما در عوض تلاش می‌کنیم از لحاظ فنی تیم‌های قوی داشته باشیم.

 

فضای بسته خود سپاهان در تمام این سال ها در این زمینه بی تاثیر نبوده است. در واقع اگر ساکت علاقه دارد که سپاهان بخشی از سهم خبری استقلال و پرسپولیس را بگیرد و بیشتر مورد توجه رسانه ها باشد باید فضا را برای انتشار اخبار مختلف باز کند. کما اینکه استقلال و پرسپولیس در طول زمان نشان داده اند که حتی ابایی از انتشار اخباری منفی نیز ندارند و این موضوع را به عنوان بخشی از بازی پذیرفته اند. اما سایر فوتبال ایران با توجه به فضای بومی و کنترل بیشتر  به ندرت چنین خبرهایی به بیرون درز پیدا می کند.

 

در هر صورت سپاهان که امسال یکی از مدعیان لیگ برتر ایران است بدون شک به پر رنگ شدن اخبارش در طول رقابت های لیگ نیازمند است و باتوجه به اینکه آنها حالا صاحب یک برنامه ویژه هم برای پوشش مسابقات هستند به نظر نمی رسد در صورت همکاری خود باشگاه کمبودی در این زمینه وجود داشته باشد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.