کد خبر: 1793973/59 زمان: 10:54   1400/09/03 بازدید: 33,331

دردسر جدی ژاوی؛ بارسا گل بزن نیست!

عملکرد بازیکنان بارسلونا در برابر دروازه حریفان به چالش جدی ژاوی، سرمربی جدید این تیم، تبدیل شده است.

به گزارش "ورزش سه"، بازگشت ژاوی به نوکمپ در قامت مربی باعث شد که شور و اشتیاق بسیاری به هواداران این تیم تزریق شده و امید به بهبود شرایط در نوکمپ احساس شود.

اما این مربی جوان جادوگر نیست و نمی‌تواند از کنار زمین برای تیمش گلزنی کند. این مشکلی است که رونالد کومان نیز با آن درگیر بود و حالا به نظر می‌رسد که به دردسر جدی ژاوی تبدیل شده است.

بارسا در دو بازی پس از حضور ژاوی روی نیمکت تنها یک گل به ثمر رسانده که آن هم از روی نقطه پنالتی بوده و توسط ممفیس دیپای در بازی برابر اسپانیول به ثمر رسیده است.

 

 

این در حالی است که بازیکنان درخشان بسیاری مانند دیپای، آلبا، گابی، دی یونگ، بوسکتس و دمبله سعی در باز کردن دروازه حریفان داشته‌اند اما نتوانستند این کار را با موفقیت انجام دهند.

مسی و گریزمان در فصل گذشته موفق شدند 58 گل از مجموع 122 گل زده شده تیم را به ثمر برسانند که در واقع 47.54 در صد از گل‌های این تیم بود.

شاید شرایط بارسا در فصل گذشته نیز چندان خوب نبود و آنها حتی در خلق موقعیت جدی نیز مشکل داشتند اما مسی در این تیم حضور داشت که از هنر گلزنی خود به بهترین شکل استفاده می‌کرد.

حالا دیپای موفق نشده حتی یک گل در اروپا به ثمر برساند و شرایط درباره دمبله، لوک دی یونگ، بریثویت و آگوئرو نیز صادق است، هرچند دو مهاجم دانمارکی و آرژانتینی به دلیل مصدومیت قادر به حضور در میدان نیستند. از این بین لوک دی یونگ نیز چندان مورد اعتماد بارسا نیست و ژاوی در بازی با اسپانیول حتی او را به زمین نفرستاد.

بنابراین اینطور به نظر می‌رسد که تنها استراتژی بارسا حرکات آنسو فاتی در زمین است که می‌تواند گاهی منجر به گرفتن پنالتی از حریف نیز شده و به این شکل به گلزنی این تیم کمک کند.

 

 

بسیاری باور دارند که انتقال قرضی گریزمان به اتلتیکو که عملا بدون دریافت هیچ مبلغ قابل توجه یا بازیکنی از این تیم صورت گرفت، اشتباه بزرگی بوده که لاپورتا مرتکب آن شده است.

اشتباهی که جبران آن در پنجره نقل و انتقالات زمستانی نیز ممکن نیست، چرا که هیچ بازیکن شماره 9 در حال حاضر نیست که بتوان او را در ژانویه خریداری کرد و علاوه بر این، شرایط بارسا هم به شکلی نیست که بتواند هزینه قابل توجهی در این زمینه انجام دهد.

ژاوی می‌تواند بلند پروازی و ایده فوتبالش را به این تیم تزریق کند اما نمی‌تواند به جای بازیکنانش گلزنی کند. حالا 180 دقیقه از حضور او در زمین گذشته و بارسا هنوز در جریان بازی گلی به ثمر نرسانده است. باید منتظر بازی برابر ویارئال بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.