کد خبر : 1857244 | 13 آذر 1401 ساعت 11:52 | 8K بازدید | 1 دیدگاه

ستاره نیوکسل، اسلحه ساوت‌گیت برای پنالتی‌ها

در صورتی که کار انگلیس در جام جهانی به ضربات پنالتی کشیده شود، کالوم ویلسون مهاجم باشگاه نیوکسل برگ برنده گرت ساوتگیت خواهد بود.

ستاره نیوکسل، اسلحه ساوت‌گیت برای پنالتی‌ها

به گزارش "ورزش سه"، عملکرد خوب تیم ملی انگلیس در دور گروهی رقابت های جام جهانی قطر، موجب شد تا آنها به عنوان صدرنشین گروه B به دور یک هشتم نهایی صعود کنند و در مقابل سنگال قرار بگیرند.

تیم ملی انگلیس پس از قهرمانی در جام جهانی 1966 هرگز موفق به کسب این جام نشده و هر دوره با اتفاقات متفاوت از گردونه این رقابت ها کنار رفته است. یکی از این اتفاقات تلخ که بارها برای انگلیسی ها تکرار شده، کسب نتیجه تساوی در پایان وقت های قانونی بازی و حذف در ضربات پنالتی بوده است. در جام جهانی 1990 که به میزبانی ایتالیا برگزار می شد آنها در نیمه نهایی به مصاف آلمان غربی رفتند و در ضربات پنالتی با نتیجه 4-3 مغلوب شدند و از رسیدن به فینال بازماندند.

1774974
صحنه از دست دادن پنالتی کریس وادل در نیمه نهایی جام جهانی مقابل آلمان غربی

در سال 98 نیز پس از کسب رتبه دوم در گروه خود، در همین مرحله یک هشتم نهایی مقابل آرژانتین قرار گرفتند. دیوید بتی و پل اینس پنالتی های خود را از دست دادند تا کار انگلیسی ها در همان اولین قدم دور حذفی جام جهانی فرانسه به اتمام برسد.

1774978
مهار کردن پنالتی داوید باتی توسط کارلوس روآ در مرحله یک هشتم نهایی

آخرین خاطره تلخ سه شیرها در ضربات پنالتی نیز به بازی تاریخی و به یاد ماندنی مقابل پرتغال در جام جهانی 2006 باز می‌گردد.
در آن تیم انگلیس که نسل طلایی فوتبال این کشور را در اختیار داشت، بازیکنان بزرگی چون جیمی کرگر، استیون جرارد و فرانک لمپارد پنالتی های خود را گل نکردند تا  در راهیابی به جمع چهار تیم برتر جام ناکام بمانند.

1774981
لحظه از دست رفتن پنالتی فرانک لمپارد و نابود شدن رویای نسل طلایی انگلیس


از همین رو کلینتون موریسن که ستاره سابق کریستال پالاس، در مصاحبه با اسکای اسپورت از نقش کلیدی کالوم ویلسون در ضربات پنالتی صحبت کرد و مدعی شد که مهاجم نیوکسل در این لحظات می تواند برگ برنده گرت ساوتگیت باشد تا فاجعه های متوالی حدف انگلیس در ضربات پنالتی، مجددا تکرار نشود.
او در اظهارنظرش گفت:" من کالوم ویلسون را می شناسم و به او ایمان دارم. او منتظر این فرصت بود تا به جام جهانی برود. او به توانایی های خود اطمینان دارد. من او را از زمانی که در کاونتری سیتی بود می شناسم. او پسر خوبی است.
با وجود اینکه تا اینجای کار فرصت کمی در اختیار او قرار گرفته است اما در صورتی که کار انگلستان به ضربات پنالتی کشیده شود او می تواند قهرمان کشورش باشد. "

1774982

ویلسون تنها 47 دقیقه در جام جهانی بازی کرده است و هنوز گل نزده است اما یک پاس گل به ثبت رسانده است. ویلسون از زمانی که در سال 2020 با 20 میلیون پوند از بورنموث به نیوکسل پیوست، در ضربات پنالتی عملکردی بی نقص داشته است. 

او هر هفت پنالتی اخیر خود را با موفقیت به تور دروازه چسبانده است و از این حیث، می تواند شاه کلید گرت ساوتگیت و تیم ملی انگلستان باشد تا داستان های تلخ سه شیرها در حذف با ضربات پنالتی، به اتمام برسد و تکرار نشود.

دیدگاهها