کد خبر : 2020274 | 21 اردیبهشت 1403 ساعت 01:06 | 47.6K بازدید | 90 دیدگاه

فقط چهار مسابقه برای یک سه‌گانه تاریخی

بلا چائو! لورکوزن ژابی آلونسو رویین تن و نامیرا

این دیگر یک اتفاق شگفت‌انگیز یا شوکه کننده نیست، چرا که لورکوزن باز هم با گلزنی در وقت‌های اضافه از شکست گریخت تا رکورد خارق‌العاده بازی‌های بدون باخت این تیم به عدد 49 برسد.

بلا چائو! لورکوزن ژابی آلونسو رویین تن و نامیرا

به گزارش "ورزش سه"، پس از 48 بازی شکست‌ناپذیری مطلق، رکورد خارق‌العاده‌ای که تیم خوب و یک‌دست ژابی آلونسو به ثبت رسانده بود، در آستانه شکسته شدن بود و در شرایطی که رم توانسته بود تا ثانیه‌های پایانی از لورکوزن پیش باشد، اما جوزپ استانیشیچ در دقیقه 90+7، گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

در دیدار برگشت از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ اروپا، لورکوزن در شرایطی میزبان رم بود که بازی رفت در المپیکو با پیروزی دو بر صفر شاگردان آلونسو به پایان رسیده بود و آنها شانس بالایی برای پیروزی در بازی برگشت و گرفتن جشن صعود در بای آرنا داشتند.

در شرایطی که حملات Werkself از دقایق ابتدایی به روی دروازه رم شکل گرفته بود، اما این جالوروسی بود که بر خلاف جریان بازی توانست به گل برسد. روی ارسال آنخلینو به روی دروازه، جاناتان تاه با کشیدن پیراهن سردار آزمون، باعث سرنگونی او شد و دنی ماکلی نیز بلافاصله به نشانه خطای پنالتی، در سوت خود دمید.

لئاندرو پاردس این پنالتی را به گل تبدیل کرد و در نیمه دوم نیز پس از برخورد توپ به دست آدام هلوژک، ماکلی با بررسی صحنه توسط VAR، یک پنالتی دیگر برای رمی‌ها اعلام کرد که باز هم پاردس آن را وارد دروازه کرد تا لورکوزن در آستانه از دست دادن رکورد فوق‌العاده‌اش باشد.

اما گل به‌خودی جانلوکا مانچینی در دقیقه 82 باعث شد تا بایر برای بازگشت به بازی امیدوارتر شود. این نتیجه باعث حذف رم می‌شد و شاگردان د روسی تلاش می‌کردند تا با به ثمر رساندن گل سوم، کار را به وقت‌های اضافه بکشانند و از سوی دیگر نیز لورکوزن علاقه‌ای نداشت تا رکوردش پس از 48 بازی بدون باخت، شکسته شود.

به همین دلیل، هر دو تیم در دقایق پایانی بازی سراپا حمله شدند تا هر یک به هدف خود برسد. رم قصد نداشت صعود به فینال را از دست بدهد و لورکوزن نیز در پی تداوم رکورد درخشانی بود که تا به اینجای فصل آن را حفظ کرده بود. جایی که آنها با رکورد 48 بازی بدون باخت بنفیکا در سال 1965 برابر شده بودند.

پس از شکست برابر بوخوم در هفته پایانی فصل قبل بوندس لیگا، بایر لورکوزن در هیچ مسابقه‌ای تن به شکست نداده بود و آنها نمی‌خواستند در نیمه نهایی لیگ اروپا و در خانه این رکورد فوق‌العاده را به باد رفته ببینند. در نتیجه حملات پردامنه آنها با پذیرش ریسک دریافت گل سوم و کشیده شدن بازی به وقت‌های اضافه افزایش یافت.

بالاخره در حالی‌که بازی وارد هفتمین دقیقه از وقت‌های اضافه شده بود، پاس گرانیت ژاکا در سمت راست به استانیشیچ رسید که در دقیقه 90 وارد زمین مسابقه شده بود. او با یک حرکت در عرض و ضربه فنی بغل پای تماشایی، توپ را به کنج دروازه اسویلار فرستاد تا بازی در دقیقه 96:17 مساوی شود و تیم فوق‌العاده آلونسو از یک باخت دیگر فرار کند.

2020151
2020152
بازیکنان لورکوزن که از نتیجه بازی و صعود به فینال لیگ اروپا سرمست بودند، در پایان مسابقه نیز آهنگ معروف بلا چائو را خوانده و از اینکه باز هم توانسته‌اند از شکست در دقایق پایانی فرار کنند، خوشحال و شادمان بودند.

دنیله د روسی که تا تبدیل شدن به اولین (و شاید تنها مربی) که در این فصل از سد لورکوزن گذشته، تنها 43 ثانیه فاصله داشت، نتوانست به رکورد قابل ستایش حریف پایان دهد. در واقع باید گفت که همه چیز دقیقا از مصدومیت سردار و تعویض او آغاز شد، جایی که لورکوزن توانست پس از خروج مهاجم ایرانی 2 گل به ثمر برساند و همچنان شکست‌ناپذیر باقی بماند.

حالا تیم آلونسو تنها چهار بازی دیگر برای کسب سه گانه تاریخی و بدون باخت فاصله دارد. دو بازی در بوندس‌لیگا برابر تیم‌های بوخوم و آگسبورگ، فینال لیگ اروپا برابر آتالانتا و فینال جام حذفی مقابل کایزرسلاوترن دسته دومی! باید دید که لورکوزن می‌تواند بدون باخت به تاریخی‌ترین سه گانه جهان فوتبال دست یابد یا خیر.

2020150

دیدگاه‌ها