کد خبر : 1574343 | 16 آذر 1397 ساعت 19:48 | 136.7K بازدید | 0 دیدگاه

بمب نقل و انتقالاتی سرخ ها در راه بازگشت به اوج؛

آماده ترین ترابی فصل، تقدیم به برانکو!

مهدی ترابی در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان ستاره تیمش بود و با به ثمر رساندن 2 گل، نقش پررنگی در پیروزی سایپا ایفا کرد.

آماده ترین ترابی فصل، تقدیم به برانکو!

به گزارش "ورزش سه"، مهدی ترابی فصل گذشته به عنوان گلزن ترین هافبک لیگ 10 گل به ثمر رساند و در جدول، بالاتر از کی روش استنلی آقای گل فعلی لیگ قرار گرفت.

درخشش ترابی در لیگ هفدهم با دعوت کارلوس کی روش برای جام جهانی همراه شد تا هافبک نارنجی پوشان بهترین فصل فوتبالی خود را پشت سر بگذارد. اگرچه او در جام جهانی بازی نکرد اما فوتبالدوستان باتوجه به عملکرد خوبش در مسابقات داخلی و سن و سال بسیار پایین، تصور می کردند که راهی قاره سبز شود اما در یک انتقال بزرگ به پرسپولیسی پیوست که از نقل و انتقالات محروم بود و به همین دلیل یک نیم فصل را باید در سایپا سپری می کرد.

 

انتقال او به پرسپولیس با اعتراض مدیران تراکتور همراه شد و این موضوع تا شکایت به کمیته تعیین وضعیت پیش رفت و شاید به همین دلیل، ترابی در ابتدای لیگ هجدهم عملکرد خوبی از خود نشان نداد. ترابی در سایپای افت کرده، نمایش های متوسطی را ارائه می کرد و نمی توانست آنچنان که باید و شاید موثر ظاهر شود. این اتفاق علی رغم ناراحتی علی دایی، نگرانی برانکو ایوانکوویچ و هواداران پرسپولیس را هم به دنبال داشت اما ترابی در یکی دو ماه اخیر با عملکرد خوبش نوید بازگشت به فرم قبلی را داده است.

ترابی در مقابل ازبکستان گل پیروزی بخش تیم ملی را به ثمر رساند و سپس در برابر بولیوی یک گل ملی و یک نمایش خوب دیگر در ورزشگاه آزادی نشان داد. سپس نوبت به درخشش در مقابل سرخابی ها بود؛ سایپا در چارچوب بازی لیگ برتر پرسپولیس را در روزی متوقف کرد که مهدی ترابی 80 دقیقه تلاش مداوم داشت و به زعم علی دایی و کارشناسان، یکی از نمایش های خوبش در این فصل را ارائه کرد. در برابر استقلال نیز بازی در رقابت های جام حذفی بود و ترابی ابتدا در دقیقه 28 توپ را به زیر طاق دروازه حسینی کوبید و سپس در دقیقه 41 با سانتری زیبا زمینه ساز گل امین حاج محمدی شد. در ادامه بازی نیز کاپیتان تیم سایپا با دوندگی و تلاش مداوم به همراه دیگر هم تیمی ها جای خالی سارفوی اخراجی را پر کرد تا نارنجی پوشان با شکست استقلال به یک چهارم نهایی جام حذفی بروند.

 

 

 

اما درخشش ترابی تازه آغاز شده بود. در بازی هفته اخیر سایپا و استقلال خوزستان، این بازیکن در دقیقه 19 و با فراری زیبا از سمت چپ توانست تک گل تیمش را به ثمر برساند. هر چند که این گل در ادامه پاسخ داده شد و سایپا نتوانست با گل ترابی به پیروزی برسد.

 

او امشب هم با ارائه نمایشی درخشان در مقابل صنعت نفت، سایپا رادر راه رسیدن به نیمه نهایی جام حذفی کمک کرد. ترابی که در این بازی در محوطه جریمه حضور فعالی داشت، پس از چند فرصت سوزی، در دقیقه 84 از روی ضربه ایستگاهی با شوتی دقیق دروازه شهاب گردان را گشود.

 

1361396

 

 

بازی با همین نتیجه در 90 دقیقه به پایان رسید اما در وقت های اضافی ترابی بازهم موفق به گلزنی شد. 7 دقیقه پس از شروع بازی، او پاس آرش رضاوند را با ضربه ای استثنایی همراه کرد و موفق شد یک تنه تیمش را پیروز میدان کند.

حالا ستاره نارنجی پوشان یک بازی دیگر با سایپا مقابل صنعت نفت خواهد داشت و سپس به اردوی سرخ ها اضافه می شود. برانکو ایوانکوویچ امیدوار است ترابی در این مسابقه مصدوم نشود و با همین فرم به تمرینات پرسپولیس برسد. البته پرسپولیس و برانکو از جهتی دیگر بدشانس هستند چرا که ستاره آینده تیمشان با 3 کارت زرد به این تیم اضافه می شود و با گرفتن یک کارت دیگر، از بازی بعدی محروم خواهد شد.

 

محمد همتی

دیدگاهها