کد خبر: GDbl0 زمان: 18:35 1398/04/03   بازدید: 181431

بررسی فهرست بزرگسالان سرخپوشان؛

لیست پرسپولیس؛ چالش بالای 23 ساله‌ها (گزارش)

تیم فوتبال پرسپولیس برای لیگ نوزدهم با چالش هایی جدی در فهرست بزرگسالان خود مواجه است؛ جایی که شاید برای خریدهای جدید سهمیه خالی وجود نداشته باشد.

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می‌رسد سرمربی تیم پرسپولیس در یکی دو روز آینده معرفی خواهد شد و پس از آن علاوه بر آغاز رسمی تمرینات، نقل و انتقالات سرخ ها نیز سروشکل جدی تری به خود خواهد گرفت. تا اینجای کار ایرج عرب فقط فرشاد احمدزاده را پرسپولیسی کرده و با شایان مصلح، شجاع خلیل زاده و بوژیدار رادوشوویچ برای فصل آینده به توافق رسیده است.

 

یکی از دغدغه های هر تیمی در نقل و انتقالات تابستانی، سهمیه خرید بازیکنان لیگ برتری و همچنین فهرست بازیکنان بزرگسال است. تا سال پیش هر تیم می‌توانست 18 بازیکن بزرگسال در فهرست خود داشته باشد اما سازمان لیگ تصمیم گرفت سهمیه حضور 3 بازیکن زیر 25 سال را هم برای تیم های لیگ برتری صادر کند تا آن ها با ستاره های بیشتری به استقبال لیگ جدید بروند.

 

تیم پرسپولیس فصل گذشته از نقل و انتقالات محروم بود اما در بازار زمستانی 7 بازیکن جدید را به فهرست خود اضافه کرد که حالا از آن جمع احتمال جدایی محمد نادری، ماریو بودیمیر و مهدی شریفی شریفی وجود دارد، اما 4 خرید دیگر بعید است از این تیم جدا شوند.

 

* لیست 18 نفره بدون جای خالی

با بررسی بازیکنان تحت قرارداد سرخ ها مشخص می‌شود که لیست 18 نفره بزرگسالان این تیم هیچ جای خالی ندارد. البته این به شرطی است که مهدی شریفی، علی علیپور و علیرضا بیرانوند که شایعه جدایی آن ها به گوش می رسد، از این تیم نروند.

 

در واقع فرشاد احمدزاده هجدهمین بازیکن بزرگسال پرسپولیس بود. به جز او عالیشاه، شجاع، سیدجلال، رفیعی، نوراللهی، ترابی، کمال، ماهینی، انصاری، شیری، ربیع خواه، رادو، مصلح، نعمتی و علیپور نیز در لیست 18 نفره جای دارند.

 

* برنامه سرخ ها برای سهمیه زیر 25 سال

یکی از سه بازیکن زیر 25 سال پرسپولیس، آدام همتی است. البته مشخص نیست که او فصل آینده نیز در پرسپولیس حضور خواهد داشت یا خیر و برای پاسخ به این سوال باید منتظر نظر سرمربی آینده این تیم ماند.

قانون سه سهمیه زیر ۲۵ سال به این شکل است که این بازیکنان باید فصل قبل را حتما در تیم فعلی خود سپری کرده باشند. فصل گذشته سیامک نعمتی و علی علیپور می توانستند در فهرست زیر 25 سال باشند اما حالا آن ها نیز از این شرایط خارج شده اند که این موضوع کار را برای مدیران پرسپولیس سخت و سخت تر می کند.

اکنون مهدی ترابی و علیپور ۲۴ ساله هستند اما در تابستان وارد ۲۵ سالگی خواهند شد. باتوجه به این که فصل پیش بازیکنان زیر ۲۵ سال باید بعد از دی ماه ۷۲ متولد می‌شدند، اکنون نیز ترابی و علیپور به خاطر چند ماه، نمی‌توانند در این لیست قرار گیرند. البته پرسپولیسی ها باید استعلام دقیق این موضوع را از سازمان لیگ بگیرند.

 

 

* گزینه های خرید؛ همه بزرگسال

اگر محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی طارمی، رامین رضاییان، وحید امیری و... را بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای فصل آینده بدانیم، به این نکته می رسیم که پرسپولیس برای خرید این بازیکنان باید چند مهره بالای 18 سال خود را کنار بگذارد چرا که هیچ کدام از این گزینه های خرید زیر 25 سال سن ندارند.

 

 

* در انتظار جوان‌گرایی پرسپولیسی‌ها

پرسپولیس در ابتدای دوران حضور برانکو بازیکنان جوان نسبتا زیادی را به خدمت گرفت. مهره هایی نظیر سیامک نعمتی که زیر 25 سال بودند یا بشار رسن زیر 23 سال که مهره هایی کارآمد به شمار می رفتند اما حالا تمام بازیکنان جوان پرسپولیس نیمکت نشین هستند و عملا جزو مهره های تاثیرگذار تیم به شمار نمی روند.

بنابراین پرسپولیس باید دوران پسا برانکو را با خرید چند مهره جوان آغاز کند تا در سال های آینده دچار رکود نشود. البته طبیعی است که هواداران این تیم در کنار جوان گرایی، انتظار خرید چند ستاره را هم داشته باشند.

 

پرسپولیسی ها تاکنون هیچ کدام از 6 خرید لیگ برتری خود را انجام نداده اند و باید دید که کدام بازیکنان از تیم های لیگ برتری به پرسپولیس می روند.

 

1. علیرضا بیرانوند
2. امید عالیشاه
3. شجاع خلیل زاده
4. سیدجلال حسینی
5. سروش رفیعی
6. احمد نوراللهی
7. مهدی ترابی
8. کمال کامیابی نیا
9. حسین ماهینی
10. محمد انصاری
11. مهدی شیری
12. محسن ربیع خواه
13. بوژیدار رادوشوویچ
14. شایان مصلح
15. سیامک نعمتی
16. فرشاد احمدزاده
17. مهدی شریفی
18. علی علیپور
19. آدام همتی (زیر 25 سال)
20. (زیر 25 سال)
21. (زیر 25 سال)