کد خبر : 1900284 | 21 فروردين 1402 ساعت 18:58 | 247.7K بازدید | 57 دیدگاه

230 هزار دلار دیگر برای مدیرعامل استقلال فاکتور شد

دومین بیانیه تند و تیز خصوصی‌سازی علیه فتح‌الله‌زاده

سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه جدیدی، از اثبات پرداخت غیرقانونی 5 میلیارد تومان از حساب باشگاه استقلال به فتح‌الله‌زاده خبر داد.

دومین بیانیه تند و تیز خصوصی‌سازی علیه فتح‌الله‌زاده

به گزارش "ورزش سه"، داستان چک های جنجالی 5 میلیارد تومان از حساب باشگاه استقلال همچنان ادامه دارد. در برنامه هفته قبل فوتبال برتر بود که حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی در مناظره با علی فتح‌الله‌زاده مدعی شد که مدیرعامل آبی ها به صورت غیرقانونی، از حساب این باشگاه برداشت کرده است.

داستان از این قرار است که مدیرعامل استقلال زمان بازگشت به این تیم و قبول مدیرعاملی آبی‌ها، مبلغ 5 میلیارد تومان را به بهانه تسویه حساب با امیرحسین صادقی، فرهاد مجیدی و حنیف عمران زاده از حساب باشگاه برداشت کرد و حسین قربانزاده نیز در برنامه فوتبال برتر با انتشار سندی به تاریخ 12 آذر 1392 مدعی شد که فتح‌الله‌زاده در آن زمان بابت طلب مذکور، مبلغ یک میلیارد تومان دریافت کرده و برداشت دوباره مبلغ این بار به میزان 5 میلیارد غیرقانونی بوده است.

حالا سازمان خصوصی سازی در بیانیه ای، ادعای قبلی خود مبنی بر پرداخت غیرقانونی این مبلغ به حساب علی فتح‌الله‌زاده خبر داد. در این اطلاعیه که با عنوان "بیانیه شماره دو هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی" منتشر شده، درخصوص گم شدن مبلغ 190 هزار یورو دیگر نیز پرده برداری شده است.

در این اطلاعیه آمده است:

* تا شنبه جهت عودت 5 میلیارد به فتح‌الله‌زاده زمان داده شد
پس از صدور بیانیه شماره یک هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی درباره چک های ادعایی آقای فتح الله زاده که در پی هفت ساعت حضور این هیات در باشگاه استقلال و بررسی همه اسناد مالی مرتبط تهیه و تنظیم شده بود، تا روز شنبه 19 فروردین برای بازگرداندن 5 میلیارد تومان به ایشان مهلت داده شد. اما ایشان به این الزام عمل نکرد.

* فتح‌الله‌زاده مدعی شد بازیکنان 2 بار مبلغ چک را گرفته اند!
فتح‌الله‌زاده علی‌رغم آنکه روز یکشنبه 20 فروردین با حضور در سازمان خصوصی سازی از ساعت 9 تا 11 پذیرفت که نباید این پول پرداخت می شده ولی مدعی شد بازیکنان صاحب چک دو بار مبالغ این چک را دریافت کردند، نه ایشان و آقای نیازی!

1838403

* مدیرعامل استقلال برای بازگرداندن 5 میلیارد زمان خواست
با این حال برای بازگرداندن این مبلغ، مجددا ایشان امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ حضور پیدا کرد و تا ۳۱ فروردین مهلت خواست که به ایشان مهلت داده شود تا 5 میلیارد تومان را به باشگاه مسترد کند. لذا باتوجه به آنکه بازرسی سازمان خصوصی سازی ثابت کرد که پرداخت این مبلغ تخلف بوده است، موضوع به نهادهای نظارتی و محاکم قضایی ارجاع خواهد شد.

* او 230 هزار یورو دریافت کرده که ردی در اسناد مالی ندارد
ضمنا آقای فتح الله زاده علی رغم آنکه در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که بصورت مستقیم و شخصی هرگز ارز دریافت نکرده است، بررسی هیات بازرسی مالی نشان می دهد که ایشان شخصا 230 هزار یورو را از صرافی شربیانی دریافت کرده و رسید داده است اما هیچ ردی در اسناد مالی و حسابداری باشگاه وجود ندارد.

* سرنوشت 140 هزار یورو نامشخص است
صرفا انتقال 90 هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا تایید شده اما هنوز از سرنوشت 140 هزار یورو ، اطلاعات و اسنادی بدست نیامده است. این در حالی است که واحد مالی باشگاه باید بصورت رسمی با یک صرافی معتبر و در قالب اسناد مالی شفاف طرف حساب می شد.

* جهت جلوگیری از زیان بیشتر، وزارت ورزش باید چاره‌ای بیندشید
با استمرار این وضعیت، بیم هرگونه زیان بیشتر و احتمال تولید اسناد جدید با هدف جبران این 5 میلیارد تومان از دارایی یا تعهدات خود باشگاه افزایش می یابد و شایسته است که تا برگزاری مجمع، وزارت ورزش و  جوانان هر چه سریعتر در این باره چاره ای بیندیشد. به اطلاع مردم شریف و بویژه هواداران فوتبال می رساند، سازمان خصوصی سازی درخصوص احقاق حقوق باشگاه و منافع هواداران و سهامداران، هیچ مسامحه و اغماضی نخواهد داشت.

دیدگاه‌ها