کد خبر: 1675819/1 زمان: 20:44   1399/01/10 بازدید: 4,195

سلطانی‌فر: تعویق المپیک توکیو قابل پیش‌بینی بود

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، تعویق یک ساله المپیک توکیو را اتفاقی قابل پیش‌بینی عنوان کرد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر درباره تعویق یک ساله مسابقات المپیک گفت: ما تقریباً خودمان را آماده کرده بودیم تا مرداد ماه در المپیک شرکت کنیم. در بسیاری از رشته‌ها سهمیه‌های خود را گرفته بودیم و تعدادی از مسابقات کسب سهمیه را هم پیش رو داشتیم که برای تمام آنها، برنامه‌ریزی لازم را کرده بودیم.

 

وی ادامه داد: باور و تحلیل ما بر این بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا در حدود 200 کشور جهان و متوقف ماندن مسابقات انتخابی، المپیک به تعویق می‌افتد. تعدادی از کشورهای درگیر کرونا هم اعلام کرده بودند که در المپیک شرکت نمی‌کنند.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک درخصوص انتقال زمان المپیک توکیو به تابستان سال 1400 اظهار داشت: باید ببینیم مسابقات جهانی در رشته‌های مختلف که معمولاً در سال المپیک برگزار نمی‌شد، چه سرنوشتی پیدا می‌کند تا برای آنها هم برنامه‌ریزی کنیم. با فدراسیون‌های مختلف صحبت کردیم تا فدراسیون‌هایی که سهمیه گرفته‌اند یا آنهایی که باید در مسابقات کسب سهمیه شرکت کنند، از الان برنامه‌های خود را تنظیم کنند.

 

《 کار تعطیل نمی‌شود تا در اولین جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک در هفته سوم فروردین بررسی شود.》، سلطانی‌فر ضمن بیان این جمله تصریح کرد: تلاش می‌کنیم پس از عادی شدن شرایط بیماری کرونا در دنیا با برگزاری اردوهای مختلف و مسابقات تدارکاتی مناسب، حضوری آبرومند و قدرتمندانه در مسابقات المپیک داشته باشیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.