کد خبر: 1750055/52 زمان: 20:40   1400/01/29 بازدید: 28,511

با انتشار یک بیانیه تند

تهدید یوفا؛ محرومیت از تمام سطوح در انتظار بزرگان

یوفا به همراه فدراسیون و لیگ های کشورهای اروپایی بیانیه ای را علیه برگزاری سوپر لیگ اروپا منتشر کردند.

به گزارش "ورزش سه"، در ساعات گذشته بحث در رابطه با برگزاری احتمالی سوپر لیگ اروپایی و اعلام آمادگی  12 تیم بزرگ این قاره برای حضور در آن به اوج خود رسیده و واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

 

در همین رابطه دقایقی پیش اتحادیه فوتبال انگلیس به شکل رسمی و جداگانه مخالفت خود را با برگزاری این رقابت ها اعلام کرد و حالا یوفا نیز بیانیه مشترکی را با چند فدراسیون و لیگی که ممکن است باشگاه های‌شان برای حضور در سوپر لیگ اروپایی اعلام آمادگی کنند، منتشر کرده است.

 

 

 

 

در این بیانیه آمده است: "یوفا، اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر، فدراسیون فوتبال اسپانیا و لالیگا،  فدراسیون فوتبال ایتالیا و سری آ با خبر شده اند که ممکن است چند باشگاه انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی قصد حضور در یک رقابت که به اصطلاح سوپر لیگ اروپایی نامگذاری شده، را داشته باشند. اگر این اتفاق رخ دهد می خواهیم یک بار دیگر تکرار کنیم که ما، یوفا، اتحادیه فوتبال انگلیس، لیگ برتر، سری آ، فدراسیون فوتبال اسپانیا و ایتالیا و حتی فیفا و تمام انجمن های زیر مجموعه ما برای متوقف کردن این ایده متحد خواهیم شد.

 

این پروژه بدبینانه طرحی است که بر اساس منافع شخصی چند باشگاه و در زمانی بنا نهاده شده که ما بیش از هر موقعی به همبستگی احتیاج داریم. ما برای جلوگیری از این اتفاق تمام تدابیر موجود در همه سطوح اعم از قضایی و ورزشی را در نظر خواهیم گرفت. فوتبال مبتنی بر مسابقات آزادانه و شایستگی های ورزشی است. راه دیگری وجود ندارد.

 

 

 

 

همانطور که قبلاً توسط فیفا و شش فدراسیون اعلام شده بود باشگاه های مربوطه از حضور در هر مسابقه دیگری در سطح داخلی اروپایی یا جهانی منع می شوند و بازیکنان آنها ممکن است از حضور در تیم های ملی خود محروم شوند.

 

ما از باشگاه‌های سایر کشورها از جمله فرانسه و آلمان تشکر می‌کنیم که از ثبت‌نام در چنین مسابقاتی خودداری کردند. از همه عاشقان فوتبال، هواداران و سیاستمداران می خواهیم که در صورت اعلام چنین پروژه ای با ما در مبارزه با آنها همراه شوند.  مدتهاست که این گرایشات شخصی ادامه پیدا می‌کند و دیگر کافی است."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.