کد خبر : 1837296 | 17 مرداد 1401 ساعت 17:10 | 54.2K بازدید | 21 دیدگاه

علاقه آدم‌ها تغییر می‌کند

به شعار بایرنی‌ها خندیدم؛ با رئال هم حرف زده بودم

روبرت لواندوفسکی تایید کرد که در یک مقطع با رئال مذاکراتی جدی داشت ولی دو طرف به نتیجه نرسیدند. او در مورد شعار کنایه‌آمیز هواداران بایرن هم صحبت کرد.

به شعار بایرنی‌ها خندیدم؛ با رئال هم حرف زده بودم

به گزارش "ورزش سه"، روبرت لواندوفسکی پی از کشمکش‌های بسیار، سرانجام از بایرن جدا شد و به بارسلونا پیوست. او در پایان فصل گذشته گفته بود که دیگر قصد ماندن ندارد و در اردوی تیم ملی لهستان نیز چندین بار تاکید کرد که دیگر به بایرن بر نمی‌گردد. در نهایت پس از طولانی‌شدن روند انتقال، لواندوفسکی به تمرینات پیش فصل بایرن اضافه شد اما در نهایت با توافق دو باشگاه، توانست با بارسلونا قراردادی سه‌ساله امضا کند. لواندوفسکی شب گذشته در بازی برابر پوماس مکزیک توانست اولین گل خود با پیراهن بارسلونا را به ثمر برساند. 

لواندوفسکی در مصاحبه با اسپورت 1 و در مورد شرایط سخت قبل از جدایی از بایرن گفت:« روزهای سختی بود و به دنبال بهترین راه حل بودیم. در نهایت همه ما انسان هستیم، اینطور نیست؟ پس از 12 سال بازی در بوندس‌لیگا، احساس کردم باید به دنبال چالشی جدید باشم. موضعم شفاف و واضح بود و البته می‌دانستم که بایرن در ابتدا با فروش من مخالفت خواهد کرد.»

لواندوفسکی ادامه داد:« می‌دانم که بیانیه‌ام در مورد جدایی از بایرن برای هواداران سخت بود و شاید آزارشان داده باشد. هواداران را درک می‌کنم و فقط می‌توانم عذرخواهی کنم. در آن مقطع برایم مهم بود که مدیران بایرن متوجه شوند برای جدایی کاملا جدی هستم.»

اخیرا کینگزلی کومان، بال فرانسوی بایرن، در مصاحبه‌ای گفت که کریم بنزما را به روبرت لواندوفسکی ترجیح می‌دهد. لوا در این‌رابطه گفت:« بله، ویدیوی مصاحبه کومان را دیدم و معتقدم طبیعی است که او بنزما را ترجیح بدهد چون همچنان در تیم ملی فرانسه با او هم‌تیمی است(می‌خندد). جدای از شوخی باید بگویم که من فقط به خودم توجه دارم و نه نظرات دیگران.»

رابطه با یولیان ناگلزمان، سرمربی بایرن مونیخ:« از همان ابتدا با او روشن و شفاف حرف زدم. کسانی که مرا می‌شناسند، می‌دانند که من انسانی صریح هستم و چیزی که در ذهنم است؛ بیان می‌کنم. باهم حرف زدیم و فکر می‌کنم در نهایت توانست به‌خوبی دلیلم برای جدایی را درک کند. باید تاکید کنم که هرگز هیچ مشکل شخصی با ناگلزمان نداشتم. هرگز هم به شکل علنی از او و تاکتیک‌هایش انتقاد نکردم. بارها باهم حرف می‌زدیم و تبادل نظر می‌کردیم. اینکه در مقاطعی از شکل بازی تیم راضی نباشید هم بخشی از فوتبال است. من هرگز علیه ناگلزمان حرف نزدم و می‌دانم که مربی توانایی است. او می‌تواند بایرن را به موفقیت‌های بیشتری برساند.»

بایرن بدون لواندوفسکی:« بدون من هم بایرن یکی از بهترین تیم‌های اروپا خواهد ماند. این را می‌توانید از اولین بازی‌های فصل متوجه شوید. شک ندارم آن‌ها بدون من هم گل‌های زیادی خواهند زد. مطمئنم دیگر بازیکنان نسبت به فصول گذشته گل‌های بیش‌تری می‌زنند. بایرن مهاجمان باکیفیتی دارد و غیبت یک شماره 9 کلاسیک را حس نخواهد کرد.»

دلتنگی برای مونیخ:« برای بایرن، هواداران و مهم‌تر از همه، جو داخل رختکن، دلتنگ خواهم شد. دلتنگ می‌شوم اما نگاهم به آینده است و باید توجه داشت که الان زمان شروع یک چالش جدید است. هیچ‌کس و هیچ‌چیز نمی‌تواند آن‌چه‌که طی این هشت سال تجربه کردیم؛ از ما بگیرد. وقتی به زدن پنج گل مقابل وولفسبورگ یا 41 گل بوندس‌لیگایی و شش‌گانه با هانسی فلیک فکر می‌کنم، بیشتر متوجه می‌شوم که چه لحظات فوق‌العاده‌ای را با بایرن تجربه کردم.»

لواندوفسکی بعد از سپری کردن 8 فصل درخشان با پیراهن بایرن مونیخ که با کسب 6 عنوان آقای گلی در بوندس‌لیگا همراه بود، در این تابستان سرانجام آلیانز آره‌نا را ترک کرد و راهی بارسلونا شد.
این انتقال در شرایطی اتفاق افتاد که بایرنی‌ها چندان تمایلی به فروش لواندوفسکی نداشتند اما او با پافشاری توانست راهی نوکمپ شود.

اما آنچه باعث ناراحتی بیشتر بایرنی‌ها شد، مصاحبه اخیر او با ESPN بود که اظهارات تندی علیه باشگاه سابقش به زبان آورد که با واکنش مدیران باشگاه باواریایی همراه شد. به همین دلیل هفته قبل راهی مونیخ شد تا با دیدار حضوری با مدیران بایرن، کدورت‌ها را رفع کند، اما به نظر می‌رسد گروهی از هواداران بایرن همچنان از او ناراحت هستند و به همین دلیل، هنگام خروج او از دفتر باشگاه، با فریادهای Hala Madrid (رئال به پیش!) برای او کری خواندند.

لواندوفسکی در واکنش به این شعار کنایه‌آمیز گفت:« شعارها را شنیدم و خندیدم. این تنها واکنش من بود. وقتی برای تمرینات پیش فصل به مونیخ برگشتم، عده‌ای از هواداران بایرن در کوچه و خیابان از من در مورد آینده‌ام سوال می‌کردند و البته رفتارشان واقعا خوب بود. آنها می‌گفتند هر جا بروی، برایت بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.»

مدیر برنامه‌های سابق لواندوفسکی چندی پیش ادعا کرد که ستاره لهستانی چند بار با رئال مذاکره کرد و دوست داشت به این تیم برود. لوا در واکنش به این ادعا گفت:« من 5 سال است او را ندیده‌ام. علاقه انسان‌ها ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. چند سال قبل با رئال مادرید مذاکراتی داشتم ولی گفت‌وگوها به نتیجه نرسید. همه می‌دانند که دوست داشتم روزی در لالیگا بازی کنم و زمانی که پیشنهاد بارسلونا رسید، دیگر به هیچ‌چیز فکر نکردم. امسال پیشنهادهای دیگری هم داشتم ولی به‌خاطر بارسا به همه آنها پاسخ منفی دادم.»

دیدگاهها