کد خبر : 1844334 | 27 شهریور 1401 ساعت 23:30 | 168.7K بازدید | 39 دیدگاه

عموزاد؛ اثر تازه ورزش اول ایران

این منم فنی‌ترین کشتی‌گیر جهان!

کشتی های تهاجمی و پر از فن و شهامت رحمان عمو زاد در رقابت های قهرمانی جهان او رامحبوب هواداران کرده است.

این منم فنی‌ترین کشتی‌گیر جهان!

به گزارش "ورزش سه" ، قرعه کشی رقابت های کشتی قهرمانی جهان برای رحمان عمو زاد یکی از سخت ترین رقابت ها را پیش بینی کرده بود. او برای رسیدن به فینال رقابت ها باید در برابر اسماعیل موساکایف مجارستانی  و حاجی علیف آذربایجانی و نایب قهرمان المپیک پیروز می شد و در فینال منتظر پدیده جدید آمریکائی ها در این وزن می شد. جان دیاکومیهالیس از آمریکا  که برای رسیدن به فینال به هیج کشتی گیری رحم نکرده بود و بدون دادن امتیاز به فینال رقابت ها رسیده بود در فینال منتظر پدیده جدید و پرنفس ایرانی ها بود. پدیده ای که در کشتی هایش عنوان دارهای بزرگ جهان را از نفس می انداخت و در لحظات پایانی کشتی هایش همانند تماشاگران به نفس زدن های پی در پی رقباش نگاه می کرد و منتظر سوت پایان کشتی از طرف داور بود.

رحمان به آن چه که لیاقتش را داشت ایمان داشت، او هر دو کشتی گیر با سابقه این وزن را با فن کشتی و هجوم های بی امان خود از پیش رو برداشت تا پدیده جدید ایران در این وزن به جای بزرگان این رشته به فینال رقابت ها برسد. پدیده ای که کشتی را با شهامت و بدون ترس از نام حریفان گرفت و برای رسیدن به قهرمانی در تمامی دقایق کشتی از انرژی خود استفاده کرد. او به فینال رسید و باید به مصاف نماینده کشور آمریکا می رفت.

فینال رحمان برابر نماینده آمریکا کشتی پرافت و خیزی بود، گره خوردن دو کشتی گیر در آغاز کشتی و فن های پی در پی رد و بدل شده تابلو امتیاز را بعد از درخواست چلنج آمریکائی ها 8 بر 6 به نفع دیاکو میهالیس کرد. این پایان امتیاز گیری این کشتی گیر آمریکائی بود. رحمان برای رسیدن به قهرمانی جهان ، هفت امتیاز پی در پی از این رقیب سرسخت خود گرفت و با پیش اندازهای پی در پی و هجوم های بی انتهای خود خیلی زودتر از سوت پایان کشتی جشن قهرمانی را برپا کرد. چهار ثانیه آخر کشتی با نفس های بریده دیاکو همانند علی اف و نگاه داور مسابقه به ثانیه شمار تابلو مسابقات به پایان رسید تا رحمان عمو زاد در جدولی سخت و کشنده به مقام قهرمانی جهان در وزن 65 کیلو برسد.

خوشحالی جوان اول کشتی ایران در رقابت های جهانی بلگراد با مشت های گره کرده و رو به تماشاگران ایرانی در پایان رقابتش برابر نماینده کشور آمریکا لحظات زیبایی را برای ورزش اول ایران ترسیم کرد. او با فریادهای خود داشت به همه دنیا اعلام حضور می کرد، این منم فنی ترین کشتی گیر جهان!

محمدرضا تقی خانی

دیدگاهها