کد خبر : 1862588 | 12 دی 1401 ساعت 23:32 | 22.1K بازدید | 37 دیدگاه

سال نو مبارک توماس فرانک

قهرمانی دیگر کسب و کار لیورپول نیست!

یورگن کلوپ با وجود مالکیت ۷۱ درصدی، اولین بازی سال نوی میلادی ۲۰۲۳ را در ورزشگاه خانگی برنتفورد، با شکست پشت سر گذاشت.

قهرمانی دیگر کسب و کار لیورپول نیست!

به گزارش ورزش سه، برنتفورد در یک بازی پرماجرا که داور سه بار اقدام به مردود کردن گل‌ها بعد از به ثمر رسیدن آنها کرد، در نهایت با یک گل مشکوک، فاصله خود را با لیورپول سراپا حمله به دو عدد افزایش داد تا در نهایت با نتیجه ۳-۱ حریف خود را شکست بدهد.

این مسابقه با حملات برق آسای لیورپول آغاز شد اما پس از آنکه ضربه داروین نونیز در آستانه ورود به دروازه، توسط مدافعان برنتفورد بیرون کشیده شد، این تیم میزبان بود که با ضربات ایستگاهی، عرصه را بر حریف تنگ کرد. برنتفورد در اولین کرنر ارسالی روی دروازه لیورپول از سمت چپ، خوش اقبالانه و با برخورد توپ به پای ابراهیم کوناته، گل اول را وارد دروازه میهمان کرد.

1787513

لیورپولی‌ها روی این گل به برخورد توپ به دست مهاجم برنتفورد اعتراض داشتند اما در نهایت گل به خودی کوناته در دقیقه ۲۰ قبول شد.

۲۰ دقیقه بعد، این یوان ویسا، دیگر بازیکن برنتفورد بود که توپ ارسالی از جناح راست را با یک ضربه سر تماشایی، به گل دوم تیمش تبدیل کرد. او در این حد فاصل، دو بار دیگر دروازه لیورپول را باز کرده بود اما گل‌هایش به دلیل آفساید و هند مردود اعلام شده بود.

1787511

با این نتیجه عجیب، لیورپول نیمه را با سه تعویض آغاز کرد و با حضور رابرتسون، ماتیپ و کیتا و بیرون بردن فن‌دایک، سیمیکاس و الیوت دوباره حملات شدید را روی دروازه برنتفورد آغاز کرد.

لیورپول بلافاصله بعد از سوت آغاز به گل اول رسید اما ضربه تماشایی نونیز با سوت داور، آفساید اعلام شد. دقایقی بعد این چمبرلن بود که سانتر آرلوند را از میان مدافعان برنتفورد وارد دروازه میزبان کرد تا بازی تا بازی ۲-۱ شود. حالا لیورپول ۴۰ دقیقه تا پایان بازی فرصت داشت تا بازی را به تساوی بکشاند.

1787512

لیورپولی‌ها با در اختیار داشتن توپ و ایجاد خطر روی دروازه حریف، تمام تلاش‌شان را برای گلزنی انجام دادند اما این برنتفورد بود که گل سوم را زد. نبی کیتا در میانه میدان توپی را لو داد و امبئومو، مهاجم کامرونی برنتفورد، با گریزی طولانی با آلیسون تک به تک شد و توپ را از وی عبور داد. البته به نظر می‌رسید که او پیش از به ثمر رساندن گل، روی ابراهیم کوناته خطا کرده و این گل باید مردود اعلام بشود‌. با این حال با وجود اعتراض شدید لیورپولی‌ها، داور چنین نظری نداشت تا بازی ۳-۱ ادامه پیدا کند و لیورپولی‌های ناامید قافیه را به حریف ببازند.

در دقایق پایانی، توماس فرانک، مربی برنتفورد، سامان قدوس را هم به زمین فرستاد که این بازیکن ایرانی حضور نسبتا خوبی در جمع ستاره‌های این تیم داشت.

1787509

با این پیروزی برنتفورد به رده هفتم جدول صعود کرد و با دو امتیاز فاصله پشت سر لیورپول قرار گرفت؛ در حالی که لیورپول در این مسابقه پنجمین شکست خود را تجربه کرد. آنها در نیمه اول نمایش خوبی نداشتند اما در نیمه دوم تمام تلاش‌شان را برای پیروزی به نمایش گذاشتند ولی حریف رقیب سختکوش خود نشدند؛ تیمی که اساس کارش بر ضدحملات و استفاده از ضربات ایستگاهی بود و توانست برد شگفت‌آوری به دست آورد.

نکته ویژه: لیورپول از سال ۱۹۳۸ به برنتفورد نباخته بود و این اولین پیروزی تیم سامان قدوس مقابل غول آنفیلد، بعد از حدود ۸۰ سال محسوب می‌شود.

دیدگاهها