حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1554814/49 زمان: 20:50   1397/06/27 بازدید: 92,087

بازیکنان نیمکت‌نشین سربلند شدند؛

ایران 3 - فنلاند 2؛ پایان خوش وارنا برای والیبالیست‌ها

ملی پوشان والیبال ایران در یک رقابت سخت و جذاب برنده دیدار با فنلاند شدند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران بعد از شکست برابر لهستان و از دست دادن جایگاه اولی در گروه خود برای ثبت عنوان دومی برابر فنلاند قرار گرفت و موفق شد این تیم را در دیداری سخت و نزدیک شکست دهد.


ایران هر چند در این دیدار شروع خوبی داشت اما در ست های دوم و سوم دور از انتظار عمل کرد و نتیجه را به حریف واگذار کرد تا کار به ست های چهارم و پنجم کشیده شود. ملی پوشان ایران اما مطابق انتظار در ست های پایانی به خود آمدند و توانستند فنلاند را شکست دهند تا تیم ایران چهارمین برد خود در مرحله گروهی را کسب کند.

 


گزارش این دیدار جذاب و نزدیک در ادامه می آید:

 

ست اول؛ ایران 25 - فنلاند 19


ایران بر خلاف دیدارهای قبلی خود موسوی را در ترکیب اولیه ندارد تا بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد جواد معنوی نژاد، امیر غفور، میلاد عبادی پور، امیرحسین توخته، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور آغاز کند.
فنلاند بازی را بهتر از ایران آغاز کرد و در امتیازات ابتدایی 3 امتیاز از تیم ایران پیش افتاد تا نشان دهد حریف سر سختی برای ملی پوشان خواهد بود.

تیم ملی ایران با سرویس های خوب غفور و دریافت های خوب در عقب زمین توانست اختلاف امتیاز را قبل از اولین وقت فنی کم کند و در شرایطی اولین وقت فنی اعلام شد که نتیجه مسابقه 8 بر 7 به سود ایران بود.

با شروع دوباره مسابقه فنلاندی ها مجددا عملکرد بهتری داشتند و از ایران پیش افتادند.
در یکی از امتیازات ساکارین توانست با عبور از 3 دفاع ایران یک امتیاز برای فنلاند کسب کند که شادی او با واکنش بازیکنان ایران همراه شد تا بازی لحظاتی به حاشیه کشیده شود.

عملکرد بد بازیکنان ایران  باعث شد تا در نتیجه 11 بر 9 به سود فنلاند، کولاکوویچ اولین وقت استراحت را درخواست کند.

بعد از این وقت استراحت باز هم بازیکنان ایران به جریان بازی برگشتند و توانستند با سرویس های خوب غفور، جریان بازی را تغییر دهند و در امتیاز 14 دو تیم دوباره برابر شدند و تیم ایران اولین تیمی بود که به امتیاز 15 رسید.

تیم ایران در امتیازات پایانی در اوج هماهنگی قرار داشت. بازیکنان ایران با نزدیک شدن به این امتیازات از حریف خود فاصله گرفتند و سرویس های خوب بازیکنان ایران باعث شد تا ملی پوشان زمانی به امتیاز 20 برسند که حریف تنها 15 امتیاز کسب کرده بود.

تیم ملی  در ستی که حضرت پور و بازیکنان خط سرویس عملکرد خوبی داشتند در نهایت توانست این ست را با نتیجه 25 بر 19 به سود خود خاتمه دهد.

 

 

ست دوم؛ ایران 22 - فنلاند 25

 

ست دوم با برتری دوباره فنلاندی ها آغاز شد. بازیکنان فنلاند در ابتدای ست عملکرد خوبی را داشتند و از ایران پیش افتادند اما با گذشت چند دقیقه از امتیازات ابتدایی، تیم ایران مجددا اختلاف را کم کرد و در شرایطی فنلاند به امتیاز 8 رسید که ایران 6 امتیاز کسب کرده بود.

دو دفاع خوب از توخته با شروع مسابقه اختلاف امتیازات را به صفر رساند و دو تیم در امتیاز ۹ برابر شدند.

یک اشتباه از سعید معروف در ارسال پاس باعث شد فاصله دو تیم دوباره زیاد شود  اما این فاصله خیلی عمر زیادی نداشت و آبشار سریلا با اوت شدن، دو تیم را در امتیاز سیزده برابر کرد.

روز خوب توخته در این دیدار ادامه دارد و بازیکن جوان تیم ملی ایران توانست با یک دفاع خوب امتیاز 15 را برای ایران کسب کند تا دو تیم برابر شوند اما فنلاند زودتر از ایران به 16 رسید.

با شروع دوباره مسابقه، فنلاند با سرویس های خود 2 امتیاز فاصله را افزایش داد تا کولاکوویچ به سراغ وقت استراحت برود.

در امتیازات پایانی شریفی جانشین معنوی نژاد شد تا با توجه به ضعف ایران در دریافت بتواند به تیم ملی ایران کمک کند.
سعید معروف در امتیاز 19 با یک حمایت فوق العاده یک توپ خطرناک را زنده کرد و سپس شریفی با ضربه ای دقیق توپ را در زمین فنلاند به امتیاز تبدیل کرد تا دو تیم در امتیاز 19 به تساوی برسند و فنلاند به سراغ وقت استراحت برود.

امتیازات پایانی اما به نفع فنلاند بود و تیم ایران نتوانست از برتری خود در امتیاز 21 استفاده کند. تیم فنلاند با تعویض های خوب و تاثیر گذار خود این ست را از آن خود کرد و با نتیجه 25 بر 22 برنده شد.

 

ست سوم؛ ایران 23 - فنلاند 25

 

شریفی با شروع ست سوم در ترکیب ایران حضور داشت تا ایران با تغییر دیدار را آغاز کند. در این ست بر خلاف ست قبل، ملی پوشان ایران و فنلاند بازی را با اختلاف اندکی آغاز کردند و گام به گام پیش رفتند.پ

نمایش خوب عبادی پور در سرویس و عملکرد خوب بازیکنان عقب زمین ایران باعث شد تا تیم ایران این بار در اواسط ست  از فنلاند پیش بیفتد.

فاصله دو تیم در امتیازات میانی ست سوم دوباره کاش پیدا کرد و هر دو تیم در امتیاز 14 به تساوی رسیدند.

تیم ایران مانند ست های قبلی در امتیاز 19 از حریف خود پیش افتاد. با حضور کاظمی شرایط در خط حمله ایران تغییر کرد و تیم ایران توانست از حریف خود یک امتیاز پیش بیفتد تا سرمربی جوان فنلاند تقاضای وقت استراحت کند.

سناریوی ست قبل در حال تکرار است و باز هم بازیکنان فنلاند از ایران پیش افتادند تا حالا فنلاند یک امتیاز از ایران جلوتر باشد.

در پایان این ست هم تیم ملی فنلاند با نتیجه 25 بر 23 و با دو دفاع و سرویس خوب توانست ایران را شکست دهد تا برنده این ست باشد.

 

ست چهارم؛ ایران 25 - فنلاند 23

 

در شروع ست چهارم تیم ایران با انگیزه تر در زمین ظاهر شد و در همان ابتدای مسابقه از حریف خود 2 امتیاز پیش افتاد.

ست چهارم تیم ایران نمایش متفاوتی را نسبت به حریف خود دارد و شکست در دو ست قبلی باعث شده تا ملی پوشان به خودشان بیایند.

نمایش خوب بازیکنان ایران باعث شد تا تیم فنلاند در امتیاز 12 متوقف شود و یک امتیاز سرویس از غفور ایران را به امتیاز 15 رساند تا سرمربی حریف برای توقف ایران به سراغ وقت استراحت برود.

تیم ایران با نمایش خوب خود زودتر از فنلاند به امتیاز 16 رسید تا دومین وقت استراحت فنی در نتیجه 16 به 14 اعلام شود.

اشتباهات پر تعداد بازیکنان ایران باعث شد تا تیم فنلاند 3 امتیاز پی در پی کسب کند و در شرایطی به امتیاز 17 رسید که ایران همچنان 16 امتیاز کسب کرده است.

سرویس های خوب امیر غفور ایران را به بازی برگرداند. سرویس خوب شماره 10 ایران با دفاع خوب شریفی و البته حمایت خوب دیگر بازیکنان همراه شد تا ایران باز هم در امتیازات انتهایی بازی از حریف پیش بیفتد.

ایران در امتیاز 23 توانست 4 امتیاز از حریف خود پیش بیفتد اما فنلاند با سرویس های خوب خود باز هم در امتیازات پایانی بازگشت خوبی را رقم زد و به فاصله یک امتیازی ایران رسید تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت دهد.

جدال جذاب دو تیم در امتیازات پایانی ادامه پیدا کرد و تیم ایران در نهایت توانست با اسپک عبادی پور به امتیاز 25 برسد تا در ست شماری دو تیم برابر شوند.

 

ست پنجم؛ ایران 15 - فنلاند 12

 

اولین امتیاز ست پنجم با اشتباه بازیکنان فنلاند به ایران رسید و تیم ایران با اسپک خوب شریفی به امتیاز دوم رسید تا ایران این ست را بهتر آغاز کند.

تیم ایران در امتیازات بعدی نیز بهتر عمل کرد و در شرایطی به امتیاز  5 رسید که فنلاند تنها 2 امتیاز کسب کرده بود. غفور ستاره ایران در این دیدار با عبور از دو مدافع حریف توانست امتیاز پنجم را کسب کند.

ششمین امتیاز تیم ایران به شکل فوق العاده ای رقم خورد و شریفی با یک سرویس غیر قابل مهار اختلاف را به عدد 4 رساند.

فنلاند در ادامه عملکرد بهتری داشت و توانست اختلاف را اندکی کاهش دهد  اما وقت استراحت فنی در شرایطی اعلام شد که ایران با 8 امتیاز و فنلاند تنها با 5 امتیاز نزد مربیان خود رفتند.

ایران امتیاز یازده را نیز با یک دفاع خوب از سوی شریفی کسب کرد تا سرمربی فنلاند در آخرین تلاش خود تقاضای وقت استراحت کند.

فاصله ایجاد شده را بازیکنان فنلاند نتوانستند جبران کنند و در نهایت بازی با نتیجه 15 بر 12 به پایان رسید.

 

 

تیم ملی ایران در روزی که به بازیکنان نیمکت نشین خود مانند توخته، شریفی، حضرت پور و فائزی میدان داده بود در نهایت توانست فنلاند را در دیداری سخت شکست دهد تا حالا با امید پیروزی لهستان برابر بلغارستان تماشاگر آخرین دیدار مرحله گروهی باشد و جایگاه دومی خود را قطعی کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.